Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

3 minutes reading time (525 words)

Ogłoszenia parafialne 30.09.2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

30 września 2018

 

Warto zrobić wszystko, żeby nie czynić zła i nie być powodem zgorszenia, ale przede wszystkim, żeby pozostać wiernym Jezusowi. Ta wierność ma czasem bardzo wysoką cenę; gdy cięcia muszą być aż tak radykalne i bolesne, że mocne Chrystusowe porównanie do odcięcia ręki czy wyłupienia oka okazuje się bardzo trafne. Wybór tego, co trudne, ze względu na Chrystusa wymaga niekiedy heroizmu. Bóg jednak daje nam moc wytrwania w dobru. Trzeba tylko z ufnością przylgnąć do Niego i zanurzyć się w Jego miłości.”

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

 

Dzisiaj o 17.00 nieszpory niedzielne i adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Od poniedziałku rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15. Zapraszamy!

 

W poniedziałek wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus. Z tej okazji Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę św. o godz. 8.00 i na różaniec do Siedmiu Boleści Maryi. Siostry Karmelitanki zapraszają w tym dniu do karmelu przy kościele św. Ap. Piotra i Pawła na Mszę św. o 6.30 lub 18.00.

 

We worek wspominamy naszych świętych Aniołów Stróżów.

 

W środę na Mszę św. z modlitwą wstawienniczą zaprasza Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. Początek o godz. 19.00.

 

W pierwszy czwartek m-ca:

 

- o godz. 18.00 modlimy się za powołanych oraz o nowe powołania do służby w Kościele.

 

W pierwszy piątek m-ca:

 

- o 8.00 Msza św. wynagradzająca Bożemu Sercu z Litanią. Po nabożeństwie cotygodniowe spotkanie seniorów parafii.

 

- o 16.30 Msza św. w intencji wszystkich dzieci naszej parafii, z błogosławieństwem dzieci.

 

W pierwszą sobotę m-ca:

 

- o 8.00 w naszym kościele Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi oraz różaniec

 

- o 10.30 w katedrze VII Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca, Rodziny Szkaplerznej, Legionu Maryi i Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej. Program pielgrzymki znajdziemy na plakacie.

 

Również w sobotę odbędzie się nocne czuwanie młodych na Jasnej Górze w intencji synodu, na które wyjazd z naszej parafii organizuje ks. Mateusz. Zgłoszenia poprzez kontakt osobisty z księdzem lub drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

W przyszłą niedzielę - podczas Mszy św. dopołudniowych oraz o 16.00 - naszymi gośćmi będą Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Loretańskiej. Siostry przyjadą do nas z Warszawy, gdzie poprzez modlitwę i działalność wydawniczą wspierają m.in. dzieło Żywego Różańca. Zaproponują nam różne pozycje wydawnicze dla dorosłych i dla dzieci.

 

Przedstawicieli grup parafialnych zapraszamy do włączenia się w prowadzenie modlitwy różańcowej w październiku. Lista dostępna jest w zakrystii.

 

W kancelarii przyjmujemy intencje mszalne na rok 2019. Jeszcze przez najbliższy tydzień prosimy o zamawianie wyłącznie intencji uroczystych: jubileuszowych i urodzinowych.

 

W środę 10 października udajemy się z pielgrzymką autokarową do sanktuarium w Czernej. Bliższe informacje i zapisy w kancelarii.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary materialne, za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

 

Ogłoszenia parafialne 07.10.2018
Intencje Mszy świętych 30.09.2018