Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

3 minutes reading time (506 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 02.12.2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

2 grudnia 2018, I Niedziela Adwentu

 

W kontekście napawających trwogą zapowiedzi końca świata pojawia się wezwanie, by nabrać ducha i podnieść głowę. Nie ma w tym cienia żartu czy ironii. Wezwanie to wpisuje się w przesłanie Dobrej Nowiny, która w słabości odnajduje moc, w ciemności światło, a w śmierci życie. Zawsze będzie nas dziwić, że właśnie w najtrudniejszych chwilach życia Bóg najpełniej objawia swą tajemnicę. Ale też to przedziwne działanie Boga pozwala nam spojrzeć z odwagą na wszelkie doświadczenia życiowe. Zawsze możemy zachować nadzieję, że to, co trudne, kryje w sobie obietnicę Bożego miłosierdzia.”

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

Pierwszą Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zapraszamy na godz. 17.00 na nabożeństwo w intencji osób uzależnionych oraz na adorację Najświętszego Sakramentu w tej intencji.

 

Po nabożeństwie zapraszamy na krótkie spotkanie w kaplicy dla wszystkich, którzy przygotowują się do aktu zawierzenia Panu Jezusowi przez ręce Maryi, według wskazań św. Ludwika de Montfort. Uroczyste ofiarowanie, a także odnowienie ofiarowania dla tych, którzy uczynili to wcześniej, będzie w sobotę 8. grudnia po Mszy św. o godz. 12.00.

 

Adwentowe roraty będą od poniedziałku do piątku o godz. 6.30.

 

W środy o 18.00 będą Roraty dla tych, którzy nie mogą przychodzić rano: dla dorosłych i młodszych dzieci z opiekunami.  Dzieci przychodzą z lampionami, a dorośli przynoszą świece z okapnikami. Lampiony i świece są do nabycia w kancelarii.

 

W każdy poniedziałek adwentu będą również Roraty dla studentów w kaplicy o godz. 20.30.

 

We wtorek przypada wspomnienie św. Barbary. Wszystkich górników wraz z rodzinami zapraszamy na Mszę św. w ich intencji o godz. 9.00.

 

W czwartek wspominamy św. Mikołaja, biskupa. Wieczorem modlimy się za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 

W pierwszy piątek rano wynagradzamy Sercu Bożemu za nasze grzechy, a za wszystkie dzieci parafii modlimy się o 16.30.

 

W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi bp Grzegorz Olszowski.

 

Msza św. będzie ofiarowana w intencji Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, które w tym dniu obchodzi swoje patronalne święto.

 

W tej szczególnej „godzinie łaski dla świata” w Eucharystii weźmie udział również Legion Maryi: członkowie i auksyliatorzy. Przed Mszą św., o 11.15 poprowadzą również modlitwę różańcową, a także modlitwę legionową „Tesserę”, a po Mszy św. zgromadzą się na wspólnej agapie w salce.

 

Dzień Niepokalanej to również święto patronalne Ruchu Dzieci Maryi. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 dzieci przyjmą medalik Niepokalanej.

 

Parafialny Zespół Caritas informuje, że przed sklepem Carrefour w Centrum Handlowym Belg, w najbliższy piątek i sobotę w godz. od 9.00 do 19.00 odbędzie się świąteczna zbiórka żywności i środków czystości dla podopiecznych zespołu Caritas. Zapraszamy wszystkich chętnych do okazania pomocy również tą drogą.

 

W holu przed kancelarią, a w ciągu tygodnia w kancelarii w godzinach otwarcia możemy zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz w opłatki wigilijne.

 

Bóg zapłać za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem będzie zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

  

Intencje Mszy świętych 02.12.2018
Intencje Mszy świętych 25.11.2018