Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (276 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 03.02.2019

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

3 lutego 2019, IV Niedziela Zwykła

 

Żyjemy w świecie, który jest owładnięty manią doraźnej skuteczności, i taką mentalność wnosimy również do Kościoła i do naszego przeżywania wiary. Bywa, że w różnych sytuacjach wycofujemy się z dania świadectwa wierze, motywując to tym, że to i tak nic by nie dało. Tymczasem chrześcijańskie świadectwo ma uobecniać Chrystusa, niezależnie od tego, czy zostanie On natychmiast przyjęty, czy nie. Bóg przygotowywał proroka Jeremiasza na przeciwności, a Jezus przyszedł do Nazaretu świadom tego, że żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie. Niech niedzielne spotkanie z Chrystusem w Eucharystii uwalnia nas od lęku przed przyznawaniem się do Niego, zwłaszcza wobec przeciwności.”

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

Dzisiaj o 17.00 nieszpory, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu do 18.45.

 

We wtorek przypada wspomnienie Św. Agaty. Tradycyjnie, po każdej Mszy św. pobłogosławimy przyniesiony do kościoła chleb i wodę.

 

W środę po 19.00 spotkanie lektorów.

 

W tym tygodniu przypada I. czwartek miesiąca. O godzinie 18.00 Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

 

W piątek o godzinie 19.00 spotkanie w salkach grupy młodzieżowej Siloe /dawne 25+/.

 

Wszystkich, którzy chcieliby uwielbiać Pana Boga śpiewem, zapraszamy na przesłuchania do nowopowstającego chóru, które odbędą się 18, 21 i 25 lutego o godzinie 19.00 w salce. Chętni proszeni są o przygotowanie dowolnej pieśni. Więcej informacji na plakacie. Serdecznie zapraszamy!

 

Zapraszamy do udziału w rekolekcjach dla członków Żywego Różańca w Wodzisławiu Śląskim Kokoszycach w dniach od 15 do 17 lutego. Informacje i zapisy w kancelarii.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby archidiecezji.

 

Polecamy pisma katolickie.

  

Intencje Mszy świętych 03.02.2019
Intencje Mszy świętych 27.01.2019