Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (414 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 03.03.2019

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

3 marca 2019, VIII Niedziela Zwykła

 

Jezus gromadzi nas w Eucharystii. Przyjmujemy Jego zaproszenie i przychodzimy tu, aby dziękować i błogosławić. Ta modlitwa może usunuąć belkę z naszych oczu. Możemy wyprosić łaskę spojrzenia w prawdzie na samych siebie. Wtedy otrzymujemy zdolność zobaczenia własnych grzechów i doświadczenia wielkiej miłości Boga. Stajemy się zdolni do miłosiernego spojrzenia na tych, do których On nas dzisiaj pośle.”

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii.

 

Dzisiaj o 17.00 niespory niedzielne oraz adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii.

 

Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości.

 

W środę popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu ścisłego i wstrzemięźliwości. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 6.30, 8.00, 12.00, 16.30 oraz 18.00.

 

W I. czwartek miesiąca o 18.00 Msza św. o uświęcenie osób powołanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz o nowe powołania.

 

W czwartek, piątek i sobotę będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach tzw. nabożeństwa czterdziestogodzinnego:

 

- czwartek od godz. 8.30 do 19.30 adorację ofiarujemy w intencji wszystkich osób uzależnionych oraz o wolność od wszelkich nałogów,

 

- piątek 9.00 – 17.45 adoracja w intencji osób poranionych przez nadużycia duchownych oraz o  świętość Kościoła,

 

- sobotę 8.30 - 12.00 w intencji rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii.

 

W piątek droga krzyżowa pokutna o godz. 8.30 i 18.45. Dzieci zapraszamy w kolejne piątki Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową o 16.30.

 

W piątki Wielkiego Postu przy Drodze Krzyżowej pamiętamy także o naszych bliskich zmarłych. Przed Mszą wieczorną odczytamy ich imiona i nazwiska. Kartki do „zalecek” znajdziemy przy wyjściu z kościoła.

 

W najbliższy piątek także, spotkanie wspólnoty Siloe /dawne 25+/.

 

W sobotę będzie miało miejsce kolejne spotkanie przedstawicieli Żywego Różańca w ramach kościoła stacyjnego Żywego Różańca naszej archidiecezji.

 

O godz. 10.00 spotkanie w salce i konferencja o służebnicy Bożej Paulinie Jaricot, 11.30 różaniec, 12.00 Msza Św w intencjach Żywego Różańca, w intencjach misyjnych Kościoła oraz o beatyfikację założycielki Żywego Różańca sługi Bożej Pauliny Jaricot.

 

Nabożeństwa Gorzkich Żali będą we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.

 

Rekolekcje Wielkopostne w naszej wspólnocie będziemy przeżywali w tym roku przez 3 kolejne niedziele. W najbliższą niedzielę tematem będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu jako szczególna droga modlitwy. Słowo Boże wygłosi o. Alan, franciszkanin, proboszcz i kustosz bazyliki w Panewnikach.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, za tydzień kolekta będzie miała charakter jałmużny postnej.

 

Intencje Mszy świętych 03.03.2019
Ogłoszenia duszpasterskie 24.02.2019