Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (290 words)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - III NIEDZIELA ADWENTU

W Niedzielę Radości w Eucharystii spotykamy się z Chrystusem, który przychodzi do nas, obdarza nas swoją radością. Prośmy aby wszyscy odkryli w Mszy św. źródło prawdziwej radości dźwigającej nas z naszych smutków.

Kolektę przeznaczamy na pokrycie kosztów remontu ścian kościoła. Bóg zapłać!

Nieszpory adwentowe o godzinie 17.00

Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godzinie 6.30. Serdecznie zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych.
W środę Msza św. z modlitwą wstawienniczą przygotowana przez Odnowę w Duchu Świętym z modlitwą o godzinie 19.00.
W piątek w naszym kościele odbędzie się świąteczny koncert uczniów Gimnazjum nr 5 o godzinie 10.45. A że jest to trzeci piątek miesiąca to na godzinę 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i wieczorną Mszę św. w intencji zmarłych w ostatnim czasie Parafian i zmarłych zalecanych.

 

Chorych odwiedzimy w sobotę w godzinach dopołudniowych. Prosimy ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii. Z powodu spodziewanej sporej liczby zgłoszeń prosimy też o cierpliwość w oczekiwaniu na kapłana.

W przyszłą niedzielę młodzież zaproponuje Parafianom do nabycia świąteczne stroiki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na narto-rekolekcje i Boskie Kolonie. 

Zachęcamy do zakupienia świec rozprowadzanych przez Caritas w ramach akcji: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Małe - 5 zł, duże - 12 zł.

Styropianowe gwiazdki, które posłużą do dekoracji naszej świątyni prosimy zwrócić do 21 grudnia.

Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby parafii.

Wciąż w kancelarii można nabyć bilety na świąteczne spotkanie Betlejem w Spodku. Zachęcamy do udziału. Można też nabyć wyjątkowy, świeżo wydany album Kościoły i kaplice Katowic - zawierający opisy i fotografie wszystkich świątyń naszego miasta.

Gość Niedzielny pisze między innymi o katowickiej szkole pijarów na Bażantowie i kulcie Opatrzności Bożej w Warszawie. Jest też świąteczny numer Pielgrzyma. U Sióstr można nabyć opłatki: w tygodniu na furcie, w niedziele - po Mszach w holu obok kancelarii.

 

Komunikat Metropolity Katowickiego w związku z nom...
Intencje Mszalne 14-21 grudnia 2014