Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (353 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 07.04.2019

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

7 kwietnia 2019, V Niedziela Wielkiego Postu

 

Od dziś rozpoczynamy II część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Począwszy od V Niedzieli Wielkiego Postu aż do końca Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży.

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

Dzisiaj o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym ks. Mateusza. Zapraszamy.

 

W każdą środę o 9.00 możemy korzystać z bezpłatnych porad prawnika.

 

W środę o 18.00 Msza św. w intencji solenizantów miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

W środę o 19.00 spotkanie lektorów.

 

W piątek Droga Krzyżowa o 8.30, 16.30 dla dzieci oraz o 18.40. Po raz ostatni przed Mszą wieczorną wspomnimy naszych zmarłych polecanych w modlitwie. Za zmarłych zalecanych odprawimy również w niedługim czasie kilka Mszy św.

 

W piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej spotkanie wspólnoty Siloe.

 

W sobotę przedświąteczne odwiedzimy chorych i starszych parafian. Zapisy w kancelarii.

 

W przyszłą niedzielę Męki Pańskiej podczas każdej Mszy św. poświęcimy palmy.

 

Ks. Arcybiskup zaprasza mieszkańców Katowic na Drogę Krzyżową ulicami miasta w najbliższy piątek o 19.00 oraz młodzież całej archidiecezji do katedry w Niedzielę Palmową na 14.00. Pełny tekst zaproszenia znajdziemy w gablotce i na stronie internetowej.

 

Po zakończeniu miejskiej Drogi Krzyżowej w katedrze będzie okazja do spowiedzi św. z udziałem wielu katowickich duszpasterzy.

 

Wielkopostny Dzień Skupienia dla nauczycieli, pedagogów i wychowawców będzie w czwartek w Seminarium Duchownym. Początek o 16.00. Szczegóły na plakacie i zaproszeniach.

 

Spotkanie Żywego Różańca w ramach tzw. kościoła stacyjnego w archidiecezji będzie w sobotę w piekarskim sanktuarium o godz. 10.00.

 

Apostolstwo Dobrej Śmieci zaprasza członków Apostolstwa oraz Żywego Różańca, a także wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej na Szwedzkiej Górce oraz Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Mochowie – tzw. Małej Częstochowie. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 11 maja. Szczegóły i zapisy w kancelarii, zaliczka 50 zł.

 

Dzienny Dom Pomocy Społecznej przy ul. Brata Alberta dysponuje jeszcze wolnymi miejscami dla osób starszych i samotnych. Więcej informacji na plakacie i na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

 

Przy wyjściu z kościoła, a w ciągu tygodnia w kancelarii dostępne są świece – paschaliki.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, za tydzień kolekta na potrzeby parafii.

 

Polecamy pisma katolickie.

  

Intencje Mszy świętych 07.04.2019
Intencje Mszy świętych 31.03.2019