Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (491 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 05.05.2019

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

5 maja 2019, III Niedziela Wielkanocna

 

 

 

Umiłowany uczeń widzi sercem i w jednej chwili rozpoznaje Pana; wrażliwy przyjaciel. Piotr, jak to i wcześniej bywało, choć jeszcze nie widzi, to jednak na słowo Jana spieszy ku Jezusowi; żarliwy i porywczy. Jeden uczeń potrzebny drugiemu. Dla gminy chrześcijańskiej założonej później przez św. Jana Apostoła on właśnie będzie wzorem ucznia Jezusa. Natomiast dla Ewangelisty Mateusza doskonałym typem ucznia Jezusa będzie Piotr. Każdy z nich jest inny, ale razem stanowią jedność i bogactwo Kościoła. Najważniejsza jest miłość i tylko ona jest w stanie urzeczywistniać Królestwo Boże.”

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

 

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Pisma Św. Diakoni WŚSD rozpoczynają dzisiaj rekolekcje przed święceniami prezbieratu. Polecamy ich i ks. rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia prezbiteratu odbędą się w sobotę 11 maja o godz. 10.00 w katowickiej Katedrze.

 

Dzisiaj w godzinach wieczornych wyruszy III. Archidiecezjalna Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich Rodzin do Lourdes. Prosimy o modlitwę w intencji szczęśliwego przebiegu pielgrzymki oraz za jej uczestników podczas codziennych Mszy św. – do 13 maja włącznie. Pielgrzymom towarzyszy Ksiądz Arcybiskup Wiktor i Ksiądz Biskup Marek. Ksiądz Arcybiskup zawierzy Bożej Opatrzności całą Archidiecezję podczas Mszy św. w Grocie Massabielskiej w czwartek 9 maja br. o godz. 8.30. Transmisja internetowa dostępna na stronie: https://www.lourdes-france.org/tv-lourdes/.

 

Zapraszamy na godz. 17.00 na nabożeństwo majowe oraz Adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 18.45. W tygodniu nabożeństwa majowe będą o godz. 17.30.

 

W środę przypada Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głownego patrona Polski.

 

W piątek zapraszmy seniorów na spacer po Parku Śląskim w Chorzowie. Wyjazd o godz. 9.36 z przystanku Graniczna koło Pomnika autobusem 674. Na przystanku koło Żyrafy spotkamy się z przyrodnikiem, który pokaże nam osobliwości Parku. Spacer ten organizowany jest w ramach zadania publicznego ogłoszonego przez Miasto Katowice pt. Aktywizacja i integracja osób niepełnosprawnych. Serdecznie zapraszamy seniorów.

 

Wyjazd na pielgrzymkę na Szwedzką Górkę i Mochowa dnia 11.05 w sobotę po Mszy Św. o godz. 8.00. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 8.00.

 

Spotkanie Żywego Różańca w ramach tzw. kościoła stacyjnego Wielkiej Nowenny Jubileuszowej będzie w sobotę w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej o godz. 10.00.

 

W sobotę od godz. 15.30 spowiedż św. dla dzieci i rodzin przed I. Komunią św.

 

Trwają zapisy na rekolekcje różańcowe w drodze dla członków Żywego Różańca i wszystkich chętnych parafian w terminie od 1 do 5 czerwca. W programie: udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Żywego Różańca na Jasnej Górze, rekolekcje w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, nawiedzenie sanktuariów w Szczecinie, Świebodzinie i Legnicy. Zapisy w kancelarii.

 

Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klas III. przystąpią do I. Komunii Świętej. Ławki na dole prosimy pozostawić dla dzieci, rodziców oraz gości.

 

Od 6–26 maja br. trwa czas zdawania egzaminów maturalnych. Módlmy się w czasie każdej Eucharystii za zdających egzaminy o światło Ducha Świętego i właściwy wybór życiowej drogi.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

  

Intencje Mszy świętych 05.05.2019
Intencje Mszy świętych 28.04.2019