Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (370 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 12.05.2019

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

12 maja 2019, IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza

 

Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to szczególny dzień modlitwy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, który rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby Bożej.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

O godz. 17.00 zapraszamy na dziękczynne nabożeństwo majowe za dar Pierwszej Komunii św.

 

W poniedziałek wspominamy NMP z Fatimy. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: 17.30 różaniec, 18.00 Msza św. koncelebrowana w intencji kapłanów parafii z okazji rocznic święceń, po Mszy św. Litania Loretańska i procesja z figurą Matki Bożej oraz Apel Jasnogórski /przynosimy świece/.

 

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Koszutki zapraszają na modlitwę w poniedziałek i we wtorek w ramach Nawiedzenia kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej /szczegóły na plakacie/.

 

W środę na nabożeństwo majowe i Mszę św. wieczorną zapraszamy Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej. Szczególnym tytułem modlitwy jest przypadająca w maju pierwsza rocznica powstania w naszej parafii Ruchu Szensztackiego. Po Mszy św. spotkanie Apostolatu w salce.

 

W czwartek przypada święto św. Andrzeja Boboli, jednego z głównych patronów Polski. To również dzień urodzin ks. Mateusza. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta o godz. 18.00.

 

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 odmówimy Koronkę. Do MB.

 

W sobotę odwiedziny chorych. Prosimy o zgłoszenia w kancelarii.

 

W sobotę o 10.30 w Raciborzu-Brzeziu będzie Msza sw. na zakończenie diecezjalnego etapu procesu beatyfikacyjnego sł. Bożej siostry Marii Dulcissimy. Zapraszamy.

 

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. z udziałem dzieci przystępujących do Wczesnej Komunii św. Część ławek w kościele rezerwujemy dla ich rodzin.

 

Także w przyszłą niedzielę w katowickiej katedrze o 12.00 Msza św. jubileuszy małżeńskich.

 

Teatr Franciszka, który jest młodzieżowym diecezjalnym Teatrem Biblijnym zapraszamy na musical „Ewangelia według… Kobiet” 22 maja o godz. 19.00. Musical odbędzie się w sali Miasta Ogrodów w Katowicach przy Pl. Sejmu Śląskiego 2. Więcej informacji w Tygodniku i w internecie.

 

Sceniczną opowieść snuć będą znane z kart Nowego Testamentu kobiety.  Czas trwania 140 min. Z antraktem.  Bilety do nabycia przez internet na ticketportal.pl oraz w punkcie sprzedaży Ticketportal – Plac Sejmu Śląskiego 2 od poniedziałku do piątku 09:00 - 17:00.
Więcej informacji:
 www.teatrfranciszka.com; 
www.facebook.com/franciszki/. Zwiastun musicalu: 
https://www.youtube.com/watch?v=2uoY1BZ_31A

 

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. Za tydzień kolekta na potrzeby inwestycyjne naszego kościoła.

  

Intencje Mszy świętych 19.05.2019
Intencje Mszy świętych 12.05.2019