Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (428 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 09.06.2019

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

9 czerwca 2019, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

 

 

Wszyscy zrozumieli przesłanie Apostołów, obcy i przybysze, ponieważ przemówili oni ludzkim językiem, budząc tęsknotę ukrytą w sercu człowieka. Nie potrzeba więcej, jak tylko odkryć, że Bóg kocha, i odpowiedzieć na tę miłość. Cud, który się dokonał w dniu zesłania Ducha Świętego, polegał na tym, że każdy usłyszał w swoim sercu głos samego Boga. W tym Głosie ma źródło tajemnica jedności. Upragniony przez wszystkich pokój będzie możliwy, gdy odwołamy się do naszego serca i przemówimy do siebie ludzkim językiem.”

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

 

Dzisiaj o 17.00 nabożeństwo do Ducha Świętego, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00.

 

W środę o godz. 18.00 Msza Św. w intencji solenizantów miesiąca czerwca. Po Mszy św. wieczornej spotkanie zelatorów Żywego Różańca.

 

W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godz. 18.00 będzie intencja mszalna za kapłanów, których chcemy otoczyć modlitwą. Z uwagi na 13-ty dzień miesiąca po Mszy wieczornej będzie różaniec fatimski i procesja światła.

 

Odwiedziny chorych i wiekiem osłabionych parafian będą w sobotę. Zapisy w kancelarii.

 

W przyszłą niedzielę słowo Boże wygłosi ks. Emanuel Pietryga, proboszcz parafii św. Jadwigi w Chorzowie. Po Mszach św. będzie rozprowadzał swoją książkę „Słowo, które pozwala się zobaczyć” zawierająca 48 jego kazań, homilii i konferencji oraz dwie relacje z podróży do Afryki. Cena książki 20 zł. Dochód przeznaczony jest na pokrycie kosztów nowego ogrzewania w kościele chorzowskim.

 

Nauki przedślubne z dniem skupienia dla narzeczonych będą w dniach: 12-15 czerwca o godz. 19.00.

 

Zaproszenia:

 

Dzisiaj po Mszy św. o 12.00 w katedrze Marsz dla Życia i Rodziny. W godz. 15.00-17.00 piknik rodzinny w Parku Kościuszki.

 

Spotkanie Rady Duszpasterskiej naszej parafii będzie w poniedziałek 17 czerwca o godz. 19.00.

 

We wtorek 18.06.2019 organizujemy wyjazd dla seniorów naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 8.00 wyjeżdżamy autokarem do Raciborza i okolic. Zapisy dzisiaj po Mszach św. o 8.00 i 9.30. Wyjazd organizujemy w ramach zadania publicznego ogłoszonego przez Miasto Katowice – Aktywizacja i integracja osób starszych.

 

Pielgrzymka słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę będzie 14 lipca. Koszt 30 zł. Wyjazd o godz. 6.30. Zapisy u Pani Marii, tel: 32 256 52 37.

 

Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Katowicach zaprasza do włączenia się w akcję „Bliscy krewni”, aby ratować ludzkie życie. Więcej informacji na plakacie i w internecie: www.bliscykrewni.pl

 

Katowicki MOPS prosi o ogłoszenie, że w naszym mieście brakuje rodzin zastępczych do przyjęcia dzieci w trudnej sytuacji. Więcej informacji na plakacie i dostępnych folderkach.

 

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. Za tydzień kolekta na potrzeby remontowe naszego kościoła.

  

Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2019
Intencje Mszy świętych 09.06.2019