Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (498 words)

Ogłoszenia Duszpasterskie 03.11.2019

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

3 listopada 2019, XXXI Niedziela Zwykła

 

Ziarnko piasku nie jest zbyt małe ani poranna rosa zbyt ulotna, żeby nie mogły zachwycić i rozradować Boga. Ta radość Boga jest Jego królowaniem; roztaczającym się wszędzie, gdzie jesteśmy. Choćbyśmy nie wierzyli, bo nasze są serca zbyt ciasne, zapał łatwo gasnący i pamięć o grzechach niebezpiecznie uciska. Właśnie to Boże królowanie głosili Apostołowie. Królestwo Bożego zachwytu nad stworzeniem, nade mną. Nic dziwnego, że ta prawda leczy wszelkie choroby.”

 

 

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na renowację katowickiej katedry.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzisiaj o 17.00 różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu. W tygodniu różaniec za zmarłych zalecanych o godz. 17.30. Przed różańcem odczytamy imiona i nazwiska zmarłych. Kartki do zalecek znajdziemy przy wyjściu z kościoła.

 

Podobnie jak w poprzednim roku, będziemy chcieli zawierzyć się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi według wskazań św. Ludwika Marii Grignion de Montfort’a. Osoby zainteresowane zapraszamy na pierwsze spotkanie dzisiaj po różańcu /w kaplicy/.

 

Dzisiaj także w parafii Apostołów Piotra i Pawła o godz. 17.00 będzie koncert pt. „Do Matki Bożej modlitwa ostatnia”. Bliższe informacje w gablotce.

 

W środę o 19.00 spotkanie dla uczniów klas VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 

W tym tygodniu przypada I. czwartek miesiąca. Msza św. w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania o godz. 18.00.

 

W sobotę kolejne spotkanie Żywego Różańca w ramach kościoła stacyjnego. O godz. 10.00 spotkanie w salce i konferencja o sł. Bożej Paulinie Jaricot, o 11.30 modlitwa różańcowa, o 12.00 Msza św. w intencjach Żywego Różańca, w intencjach misyjnych oraz o beatyfikację założycielki.

 

Od 1 listopada w polskich kinach można oglądać głośny film pt „Nieplanowane”. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co na zawsze odmieniło jej życie. W Katowicach seanse wyświetlane są w kinach Kosmos, Helios i Multikino. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia tegoż filmu.

 

W ramach Akademii Kobiecości: w szkole Maryi zapraszamy także na wyjazd do Brennej Leśnicy, gdzie konferencje - warsztaty poprowadzi pani psycholog Maria Rabsztyn. Termin wyjazdu: 15 -17 listopada. Miejsce: Brenna Leśnica Dom Sióstr Maryi Niepokalanej. Rozpoczęcie w piątek o 18.00, zakończenie w niedzielę o 15.00. Temat: Czy jestem kapitanem tonącego okrętu? W co wyposażyła mnie rodzina i z czym weszłam w dorosłe życie? Zapisy drogą e-mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

W lipcu przyszłego roku można będzie udać się z pielgrzymką do Fatimy. Bliższe informacje znajdziemy w gablotce, w kancelarii oraz u ks. Mateusza.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem odbywać się będzie zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. Przypominamy, że cena wynosi 6 zł.

 

Intencje Mszy świętych 10.11.2019
Intencje Mszy Świętych 03.11.2019