Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (294 words)

Ogłoszenia Duszpasterskie 17.11.2019

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

17 listopada 2019, XXXIII Niedziela Zwykła

 

Nie muszą to być od razu straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie, ale czujemy się czasem, jakby nasz świat się zachwiał i uciekł nam spod nóg. To, co miało być trwałe, okazało się kruche, to, w czym pokładaliśmy nadzieję, boleśnie nas zawiodło. Nie wszystko można kupić i nie zawsze wystarcza nasza zaradność i inteligencja. Wiara jest poszukiwaniem prawdziwej trwałości. Jest wytrwałym dążeniem, do Tego, który Trwa.”

 

 

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszego kościoła.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

W dniu dzisiejszym obchodzimy kolejny już Światowy Dzień Ubogich. Msza Św. z udziałem osób bezdomnych będzie o godz. 16.00, pod przewodnictwem ks. bp. Grzegorza Olszowskiego. Wyjątkowo nie będzie dzisiaj nieszporów i adoracji Najśw. Sakramentu.

 

W środę o godz. 18.00 Msza św. w intencji wszystkich Solenizantów miesiąca listopada. Do modlitwy zapraszamy również Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej.

 

W środę na 19.00 Na Mszę św. i modlitwę wstawienniczą zaprasza Wspólnota Odnowy w Duchu Św.

 

W czwartek przypada wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny oraz wspomnienie św. Tarsycjusza. Z tej okazji o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji ministrantów i ich rodzin.

 

W piątek po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie seniorów parafii z wyjściem do Muzeum Archidiecezjalnego oraz katedry.

 

W najbliższy piątek rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie. Plan odwiedzin dostępny jest w gablotkach oraz na stronie internetowej parafii. W tygodniu początek o godz. 16.00, w sobotę i niedzielę od 15.00. Parafian mieszkających przy ul. Pułaskiego prosimy o zgłoszenia zamiaru przyjęcia kolędy poprzez kancelarię parafialną.

 

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W katedrze uroczysta suma o godz. 12.00.

 

W gablotkach znajdziemy również informacje o zbliżających się wyborach do Rady Jednostki Pomocniczej naszej dzielnicy.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, za tydzień kolekta na potrzeby archidecezji.

 

Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz listopadowy numer „Pielgrzyma”.

  

Intencje Mszy świętych 17.11.2019
Plan odwiedzin duszpasterskich 2019/2020 (kolęda)