Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (481 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 01.12.2019

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

1 grudnia 2019, I Niedziela Adwentu

Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. 

Kolekta na potrzeby naszej parafii.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj o 17.00 modlitwa Nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP: różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu. W modlitwie będziemy pamiętali także o wszystkich uzależnionych od alkoholu.

Trwamy w modlitwie Nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Od poniedziałku do soboty o godz. 12.00 odprawiana jest Msza o Matce Bożej /w kaplicy/, a modlitwę różańcową będącą bezpośrednim przygotowaniem do Nowenny odmawiamy codziennie o godz. 7.15, 11.30 i 17.30. Prosimy przedstawicieli grup parafialnych do włączenia się w modlitwę różańcową w poszczególne dni tygodnia. Zapisy w zakrystii. 

Od poniedziałku do piątku zapraszamy na Msze Św. roratnie o godz. 6.30. Prosimy przynieść ze sobą świece, a dzieci prosimy o przyniesienie lampionów.

Roraty dla studentów będą w poniedziałki o 20.00 w kaplicy.

Roraty dla najmłodszych dzieci będą w ten piątek /I. piątek m-ca i dzień św. Mikołaja/ o godz. 16.30.

Roraty dla dorosłych będą w piątki o 18.00.

W środę przypada wspomnienie św. Barbary, patronki górników. Wszystkich górników wraz z rodzinami zapraszamy na Mszę św. w ich intencji o godz. 9.00.

Ksiądz Arcybiskup odprawi Mszę św. w intencji wszystkich górników oraz ich rodzin, transmitowaną przez TV Polonia, w niedzielę 1 grudnia br. o godz. 13 w parafii św. Marii Magdaleny w Bielszowicach.

Z kolei bp Grzegorz Olszowski będzie przewodniczył Eucharystii „barbórkowej” w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Jastrzębiu Zdroju (Bzie Zameckie), również w niedzielę 1 grudnia br. o godz. 9. Jej transmisję przeprowadzi Program 1 Polskiego Radia.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Zapraszamy do modlitwy i przyjęcia sakramentów świętych według stałego porządku.

W czwartek o 19.30 /po adoracji/ będzie spotkanie dla młodzieży zainteresowanej modlitwą i formacją duchową w duchu Ruchu Czystych Serc. Serdecznie zapraszamy!

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. O godz. 8.00 będzie Msza Św. w intencji Sióstr ze Zgromadzenia Maryi Niepokalanej, które w tym dniu obchodzą swoje święto patronalne oraz w intencji Członków i Auksyliatorów Legionu Maryi. Po Mszy Św. Legion Maryi serdecznie zaprasza na spotkanie przy herbacie w salce parafialnej. Prosimy o zabranie ze sobą „Tessery” – modlitwy Legionu Maryi.

Po Mszy Św. o godz. 9.30 chór parafialny Magnificat zaprezentuje utwory wprowadzające w tematykę adwentu. Serdecznie zapraszamy do pozostania w kościele i wysłuchania pieśni, które pomogą nam w przeżywaniu tego czasu. 

O godz. 12.00 w uroczystość Niepokalanej przeżywać będziemy tzw. Godzinę łaski dla świata. Będziemy trwali na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem do Mszy o 12.30.

Rodzice, którzy tego pragną, będą mogli zawierzyć swoje dziecko Niepokalnemu Sercu Maryi.

O godz. 17.00 rozpoczniemy wieczór modlitwy z Maryją Niepokalaną. W programie różaniec, modlitwa zawierzenia i adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju.

W holu przed kancelarią, a w ciągu tygodnia w kancelarii w godzinach otwarcia możemy zaopatrzyć się w świece Wigilijne oraz w opłatki wigilijne.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem odbywać się będzie zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Komunikat Metropolity Katowickiego o śmierci ks. p...
Intencje Mszy Świętych 01.12.2019