Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (351 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 26.02.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 

26 stycznia 2020, Niedziela Słowa Bożego

 

 

Dzisiaj o godz. 17.00 nieszpory z rozważaniem Słowa Bożego , a po nich adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy Św. wieczornej.

W poniedziałek o godz. 20.30 w kaplicy Msza Św. dla studentów: o dobrą sesję.

We wtorek w domu Sióstr Maryi Niepokalanej kolejne spotkanie w ramach Akademii Kobiecości w Szkole Maryi. Tym razem gościem będzie Pani Agata Dolibóg, trenerka rozwoju osobistego, coach, psycholog, która poprowadzi spotkanie na temat „Żyć w codzienności w pełnej wolności. Postawy i zachowania asertywne”. Msza Św. o godz. 18.00, następnie konferencja w Domu Sióstr Maryi Niepokalanej.

W środę zapraszamy seniorów parafii do odwiedzenia Muzeum Domu Macierzystego Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Sosnowcu. Zbiórka o 9.00 na przystanku autobusowym przy kościele.

W środę o 18.00 Msza Św. wotywna o św. Józefie w intencji małżonków, narzeczonych, o uproszenie potomstwa i o nowe powołania małżeńskie.

W czwartek, w ramach spotkań dla młodych, udajemy się na adorację Bożego Żłóbka do Panewnik.  Wyjazd od kościoła o 16.00. Zgłoszenia w zakrystii.

W I. sobotę lutego o 8.00 Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi z udziałem Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy Św. różaniec fatimski i 15-minutowe rozważanie różańcowe /5. pierwszych sobót m-ca parafii/. Po modlitwie będzie spotkanie zelatorów.

W przyszłą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. W całym Kościele to również światowy dzień życia konsekrowanego. W czasie Mszy św. o 8.00 i 14.30 w sposób szczególny pomodlimy się w intencji sióstr zakonnych obu zgromadzeń obecnych w naszej parafii oraz o nowe powołania. W czasie każdej Mszy św. pobłogosławimy przyniesione do kościoła świece - gromnice. Kolekta będzie na zakony kontemplacyjne. Po nieszporach będzie koncert kolęd „na pożegnanie żłóbka” w wykonaniu chóru naszej parafii „Magnificat”.

Od poniedziałku 3. lutego pierwsza Msza św. w dni robocze /od poniedziałku do piątku/ będzie o godz. 7.00. Zmianę wprowadzamy na usilną prośbę zdecydowanej większości parafian codziennie przychodzących na poranną Eucharystię.

Nauki przedmałżeńskie odbędą się w naszej parafii w dniach od 5 do 8 lutego. Informacje w kancelarii.

W dniach 15 i 16 lutego u Dominikanów na Sokolskiej będą warsztaty muzyczne karnawałowe. Osoby zainteresowane odsyłamy do informacji umieszczonych na plakacie w gablotce.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

 

 

Intencje Mszy świętych 02.02.2020
Intencje Mszy św. 26.02.2020