Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (291 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 02.02.2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

2 lutego 2020, Święto Ofiarowania Pańskiego

 

Dziś obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. W całym Kościele jest to dzień obchodzony jako Dzień Życia Konsekrowanego.

 

 

 

W naszej parafii witamy ks. Ireneusza Taturę, proboszcza z Katowic Brynowa, który opowie nam o drodze życia z Maryją w Rycerstwie Niepokalanej.

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzisiaj o godz. 17.00 nieszpory w intencji osób konsekrowanych oraz koncert kolęd „na pożegnanie żłóbka” w wykonaniu chóru naszej parafii „Magnificat” oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Przypominamy, że od jutra w dni robocze pierwsza Msza św. będzie o godz. 7.00.

 

W poniedziałek z racji wspomnienia Św. Błażeja po każdej Mszy Św. udzielimy specjalnego błogosławieństwa z modlitwą o zdrowie gardła i krtani.

 

W środę obchodzimy wspomnienie Św. Agaty. Po każdej Mszy Św. będziemy błogosławić przyniesione do kościoła chleby i wodę.

 

Od środy do soboty będą nauki przedślubne. Informacje w kancelarii.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.

 

W I. czwartek o godz. 18.00 Msza Św. w intencji kapłanów i sióstr naszej parafii, za naszych spowiedników, księży pochodzących z parafii i o nowe powołania.

 

W I. piątek o godz. 8.00 Msza Św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z Litanią. O godz. 16.30 Msza Św. do Serca Pana Jezusa w intencji dzieci naszej parafii. Okazja do spowiedzi dla dzieci od godz. 16.00.

 

W czwartek o godz. 19.30 spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej Młodych.

 

Zapraszamy do udziału w rekolekcjach dla członków Żywego Różańca w Wodzisławiu Śląskim Kokoszycach w dniach od 14 do 16 lutego. Informacje w kancelarii.

 

W gablotce znajdziemy informacje na temat Narodowej Pielgrzymki do Rzymu z okazji 100 lecia urodzin Jana Pawła II.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji – na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych.

  

Ogłoszenia duszpasterskie 09.02.2020
Intencje Mszy świętych 02.02.2020