Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (318 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 09.02.2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

9 lutego 2020, V Niedziela Zwykła

 

 

 

Najgłębsza ciemność w ludzkim sercu to egoizm i nieczułość. Czynią one człowieka więźniem duchowych mroków, nawet jeśli błyszczy on słowem i mądrością. Jezus Chrystus, umierając za nas na krzyżu, zapalił ogień miłości, zdolny rozproszyć wszelką ciemność. Stał się dla nas wcieloną troską i miłosierdziem Boga. Blask bijący od krzyża rozprasza mroki naszego egoizmu, życia dla siebie, i wypełnia nasze serca miłosierną miłością. Sprawia że światło jaśnieje w ciemnościach, a ciemność staje się południem.”

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzisiaj o godz. 17.00 nieszpory oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

We wtorek we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza św. o godz. 8.00 będzie w intencji wszystkich chorych parafian, z możliwością przyjęcia sakramentu chorych. Chorych, którym trudno przyjść do kościoła i osłabionych wiekiem parafian odwiedzimy z sakramentami św. w najbliższą sobotę. Prosimy o zgłoszenia w kancelarii.

 

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji solenizantów miesiąca.

 

W związku ze zbliżającą się wizytacją kanoniczną w naszej parafii proszę wszystkich o nowennę modlitwy w intencji młodzieży która przyjmie sakrament bierzmowania, za biskupa Marka oraz o dobre owoce wizytacji dla całej wspólnoty. Nowennę rozpoczniemy w środę, modlimy się prywatnie, ofiarując codziennie jedną dowolną modlitwę.

 

Bibliteka Śląska zaprasza na spotkanie promocyjne serii „Biblia Impulsy - z miłości do Biblii” w piątek o 17.00. Redaktorem naukowym serii jest ks. dr hab. Janusz Wilk.

 

W gablotce znajdziemy informacje na temat Narodowej Pielgrzymki do Rzymu z okazji 100 lecia urodzin Jana Pawła II.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, za tydzień kolekta na potrzeby remontowe naszego kościoła.

 

Polecamy czasopisma katolickie, w tym najnowszy numer Pielgrzyma, w którym znajdziemy m.in. informacje na temat Rycerstwa Niepokalanej, Orędzie Papieża Franciszka na XXVIII Światowy Dzień Chorego, rozmowę z Panią Heleną Hrapkiewicz, wieści od ks. Rafała z Czech, relację ze spotkania Akademii Kobiecości w Szkole Maryi oraz zaproszenie na kolejne spotkania.

  

Intencje Mszy św. 09.02.2020
Ogłoszenia duszpasterskie 02.02.2020