Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (323 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 16.02.2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

16 lutego 2020, VI Niedziela Zwykła

 

Jakże często można usłyszeć mądrych tego świata, którzy odrzucają Boże przykazania twierdząc, iż nie cierpią ograniczeń, że kochają wolność. Gdyby pojęli tajemnicę Bożej mądrości, dostrzegliby, że Dekalog jest darem kochającego Ojca, który nie chce, by Jego dzieciom stała się krzywda. Ale człowiek jest wolny i może wybierać. Jak to czynić, by potem nie żałować? Módlmy się częściej do Ducha Świętego. On bowiem przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego.”

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszego kościoła.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzisiaj o godz. 17.00 nieszpory oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Z uwagi na wizytację kanoniczną, kancelaria parafialna w poniedziałek będzie nieczynna.

 

W środę o godz. 18.00 Msza Św. w intencji członków Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej.

 

W środę o godz. 18.45 w kościele próba przed bierzmowaniem dla młodzieży klas 8.

 

W środę o godz. 19.00 Msza Św. wspólnoty Odnowy w Duchu Św. z modlitwą wstawienniczą (w kaplicy Sióstr Maryi Niepokalanej).

 

W środę o godz. 19.00 spotkanie formacyjne lektorów.

 

W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy tylko do Mszy Św. wieczornej.

 

W czwartek o godz. 18.45 w kościele próba przed bierzmowaniem ze świadkami oraz okazja do spowiedzi.

 

Od piątku rozpocznie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi biskup Marek Szkudło. Plan wizytacji znajdziemy w tygodniku, w gablotce i w Internecie. W kościele oficjalnie przywitamy księdza biskupa o godz. 17.45. W czasie Mszy Św. o godz. 18.00 młodzież klas 8 naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

W sobotę najważniejszym wydarzenie będzie Msza Św. Maryjna o godz. 12.00 z udziałem wszystkich grup i wspólnot naszej parafii.

 

W niedzielę ksiądz biskup będzie z nami do południa. Będzie głosil Słowo Boże i odprawi Mszę Św. o godz. 11.00, po której pobłogosławi rodziny. O godz. 14.00 będzie również celebrował Eucharystię z ubogimi i bezdomnymi i po tej Mszy Św. zakończy się wizytacja w parafii.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, za tydzień kolekta na potrzeby parafii.

 

Polecamy czasopisma katolickie, w tym lutowy numer „Pielgrzyma”.

 

Program wizytacji kanonicznej 21-23.02.2020
Intencje Mszy św 16.02.2020