Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (303 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 23.02.2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

23 lutego 2020, VI Niedziela Zwykła

 

W naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy ks. bp Marka Szkudło. Radując się jego obecnością, prosimy o dar Bożego Słowa i modlitwę w intencjach parafii.

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzisiaj o godz. 17.00 nieszpory niedzielne oraz adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji wszystkich osób uzależnionych o dar trzeźwości i wewnętrzną wolność.

 

W poniedziałek o 18.00 Msza św. o św. Józefie w intencji narzeczonych, małżonków, o dar nowego życia w rodzinie oraz o nowe powołania do życia w małżeństwie i rodzinie, z błogosławieństwem indywidualnym.

 

We wtorek kolejne spotkanie Akademii Kobiecości: w szkole Maryi. O 18.00 Msza św. w kościele, po której spotkanie u sióstr z panią Andżeliką Gogol, która opowie o doświadczaniu Pana Boga w swoim życiu oraz o teologii ikon.

 

We wtorek o 19.00 w kaplicy Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu dla członków i wolontariuszy Apostolstwa Chorych.

 

W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 12.00, 16.30, 18.00.

 

W czwartek rozpoczniemy Nabożeństwo czterdziestogodzinne całodzienną adoracją Najświętszego Sakramentu. W piątek adoracja będzie od 15.00 do 18.00. W sobotę od 8.30 do 12.00, w kaplicy.

 

W piątek Droga Krzyżowa po Mszach św. o 8.00 i 18.00, dla dzieci o 16.30. Przed Mszą wieczorną odczytamy wspomnimy zmarłych „zalecanych”. Kartki do „zalecek” są przy wyjściu z kościoła.

 

W piątek swoje urodziny będzie obchodził ks. bp Marek Szkudło. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

 

Podobnie jak w roku ubiegłym zachęcamy do włączenia się w „sztafetę postu”. W intencjach Kościoła świętego możemy ofiarować jeden dzień postu o chlebie i wodzie. Po Mszy św. w zakrystii możemy wpisać się na listę chętnych podając wybrany dzień postu.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, w następną niedzielę będzie to jałmużny postnej.

 

Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz lutowy numer „Pielgrzyma”.

 

Ogłoszenia duszpasterskie 01.03.2020
Intencje Mszy świętych 23.02.2020