Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (211 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 22.03.2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

22 marca 2020

   

  1. W naszym kościele stosujemy się do wszystkich zarządzeń Konferencji Episkopatu Polski oraz naszego ks. Arcybiskupa /dokumenty znajdziemy na stronie parafii/.

  2. Msze św. w niedziele i w tygodniu o stałych porach.

  3. W uroczystość św. Józefa uruchomiliśmy internetową transmisję Mszy św. i adoracji z naszego kościoła. W niedziele będziemy transmitować Mszę św. o 9.30, od poniedziałku do piątku Mszę o 18.00, a w soboty o godz. 12.00.

 

Będzie również transmisja modlitwy różańcowej w intencji parafii o 20.30 z błogosławieństwem sakramentalnym i Apelem Jasnogórskim.

 

Transmisję w Internecie znajdziemy na stronie Facebooka naszej parafii pod adresem: https://www.facebook.com/WNMP.Katowice/

 

  1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele dzisiaj od 17.00 do 19.00, w czwartek od 9.30 do 19.30, w pozostałe dni od 17.00 do 18.00 - z okazją do spowiedzi św. Spowiedź jest możliwa również przed każdą Mszą św.

  2. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00. Na zakończenie Mszy św. o 18.00 będzie szczególne błogosławieństwo dla osób podejmujących duchową adopcję dziecka poczętego.

  3. Apelujemy o sąsiedzką pomoc wobec osób samotnych i starszych. Możemy ich wesprzeć w codziennych potrzebach oraz w odbiorze transmisji Mszy św. również z naszego kościoła. Katowicki MOPS apeluje, aby osoby starsze były ostrożne wobec nieznanych osób oferujących pomoc.

  4. Duszpasterze pozostają do dyspozycji wiernych codziennie, pod numerem telefonu: 32-255 48 72.

 

Intencje Mszy świętych 22.03.2020
Transmisje Video z naszego kościoła