Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (226 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 19.04.2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

II Niedziela Wielkanocna, 19.04.2020

 

 

 

 

 

Kościół przeżywa dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego. Msza św. transmitowana przez internet o godz. 11.00.

 

Adoracja w kościele i okazja do indywidualnej modlitwy – 14.00 – 19.00.

 

Modlitwa różańcowa w intencji parafii dzisiaj o 20.20 /transmitowana przez internet/.

 

 

 

Od poniedziałku 20 kwietnia – zgodnie z nowymi zarządzeniami – Msze św. w naszym kościele będą według dawnego porządku. Powierzchnia naszej świątyni pozwala nam pomieścić w czasie świętej liturgii maksymalnie do 50 osób jednocześnie, przy zachowaniu odpowiednich odległości. Prosimy o zajmowanie wskazanych w kościele miejsc i przyjęcie wskazówek odnośnie porządku przystępowania do Komunii św. Liczymy na zrozumienie oraz pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa.

 

 

 

Przez internet będziemy transmitować codzienną Mszę św. o godz. 18.00 oraz niedzielną o godz. 11.00. Również /aż do odwołania/ będzie codzienna transmisja modlitwy różańcowej w intencji parafii w obliczu zagrożenia pandemią, o godz. 20.30.

 

 

 

Kancelaria parafialna nadal nie będzie czynna. Odnośnie wszystkich potrzeb zarówno kancelaryjnych jak też i duchowych, prosimy o kontakt telefoniczny z kapłanami. Każdego dnia jesteśmy do dyspozycji parafian i próbujemy zaradzić ich potrzebom.

 

 

 

Wobec ponawianych ostatnio pytań poszczególnych rodziców o termin pierwszej Komunii św. dzieci informujemy, że w obecnej sytuacji nie można jeszcze ustalać jakiejś konkretnej daty upragnionej uroczystości. W indywidualnych sytuacjach prosimy o kontakt z proboszczem parafii.

 

 

 

Dziękujemy za wciąż okazywane wsparcie – zarówno te duchowe, jak i materialne. Zapewniamy też o naszej codziennej modlitewnej pamięci o całej Wspólnocie.

 

 

 

Intencje Mszy świętych 19.04.2020
ZARZĄDZENIE ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO ODNOŚNIE DO S...