Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (198 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 10.05.2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

V Niedziela Wielkanocna, 10.05.2020

 

 

 

 

 

Kościół przeżywa dzisiaj V Niedzielę wielkanocną.

 

 

 

Msze św. w naszym kościele odbywają się według stałego porządku. Powierzchnia naszej świątyni pozwala nam pomieścić w czasie świętej liturgii około 50 osób jednocześnie, przy. Prosimy o zajmowanie wskazanych w kościele miejsc, zachowanie odpowiednich odległości i przyjęcie wskazówek odnośnie porządku przystępowania do Komunii św. Liczymy na zrozumienie oraz pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa.

 

 

 

Transmisje Mszy św.:

 

- w niedziele o 11.00

 

- w dni robocze o 18.00

 

- w soboty o 12.00.

 

Codziennie o 20.30 transmitujemy modlitwę różańcową w intencji parafii.

 

 

 

Zgodnie z nowymi zarządzeniami ks. Arcybiskupa, dzieci klas trzecich mogą przystąpić do Pierwszej Komunii św. w terminie uzgodnionym przez rodziców i proboszcza parafii.

 

Możliwe będzie przeżywanie tej pięknej uroczystości w gronie najbliższej rodziny lub wspólnie z innymi rodzinami tak, by liczba uczestników świętej liturgii nie przekraczała 50 osób. Pierwsza Komunia św. może mieć miejsce w poszczególne niedziele, soboty lub pozostałe dni tygodnia. Możliwe miesiące to czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. Propozycje terminów zostaną wkrótce przedstawione zainteresowanym rodzicom.

 

 

 

W sprawach kancelaryjnych prosimy najpierw o kontakt telefoniczny.

 

 

 

Dziękujemy za wciąż okazywane wsparcie – zarówno te duchowe, jak i materialne. Zapewniamy też o naszej codziennej modlitwie w intencji Parafian.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 17.05.2020
Intencje Mszy Świętych 10.05.2020