Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (243 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 17.05.2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

VI Niedziela Wielkanocna, 17.05.2020

 

 

 

Kościół przeżywa dzisiaj VI Niedzielę wielkanocną.

 

 

 

Msze św. w naszym kościele odbywają się według stałego porządku. Powierzchnia naszej świątyni pozwala nam pomieścić w czasie świętej liturgii aktualnie 70 osób.

 

 

 

Ksi. Arcybiskup w najnowszym zarządzeniu z dnia 16 maja przypomina nam o obowiązku spowiedzi i Komunii św. w okresie wielkanocnym /do niedzieli 7 czerwca/, a kapłanom pozwala na udzielanie tych sakramentów wiernym, zobowiązując do zachowania wymaganej ostrożności.

 

Spowiadać będziemy w kościele, w kaplicy lub w sali parafialnej:

 

- w niedzielę od 17.00 do 19.00 w czasie adoracji

 

- w tygodniu: po Mszy św. o godz. 8.00 /jak długo potrzeba/,

 

- po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 19.00

 

- w innych godzinach, po umówieniu się z konkretnym kapłanem.

 

 

 

Jutro przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Msza św. dziękczynna za dar świętego będzie o 18.00.

 

Jutro również w czasie Mszy wieczornej będziemy dziękować za 2 lata obecności Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej w naszej parafii.

 

 

 

Na stoliczku przy głównym wejściu do kościoła znajdziemy „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa”. Najnowszy numer „Pielgrzyma” jest dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej parafii. Są również do zabrania pamiątkowe obrazki św. Jana Pawła II z modlitwą oraz maseczki dla seniorów, które dostarczyły nam władze naszego miasta. Maseczki są uszyte przez wolontariuszy i są wielokrotnego użytku.

 

 

 

W sprawach kancelaryjnych prosimy najpierw o kontakt telefoniczny.

 

 

 

Dziękujemy za wciąż okazywane wsparcie – zarówno te duchowe, jak i materialne. Zapewniamy też o naszej codziennej modlitwie w intencji Parafian.

 

Intencje Mszy święych 17.05.2020
Ogłoszenia duszpasterskie 10.05.2020