Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (286 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 24.05.2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, 24.05.2020

 

 

 

Kościół przeżywa dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 

 

Msze św. w naszym kościele odbywają się według stałego porządku. Powierzchnia naszej świątyni pozwala nam pomieścić w czasie świętej liturgii około 70 osób. W razie barku miejsc w kościele, uruchamiamy nagłośnienie zewnętrzne.

 

 

 

We wtorek o 18.00 Msza św. w intencji naszych mam – z okazji Dnia Matki.

 

 

 

Codziennie w tym tygodniu po Mszy wieczornej odmawiamy Nowennę do Ducha Świętego, Litanię Loretańską oraz modlitwę przed Duchową Pielgrzymką Piekarską.

 

 

 

W sobotę o 12.00 będzie Msza św. koncelebrowana: w intencji Siostry Patrycji, która kończy posługę w naszej parafii, w intencjach diecezjalnej wspólnoty Żywego Różańca /duchowy kościół stacyjny/ oraz w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 

 

 

Spowiedź św. w naszym kościele jest codziennie przed każdą Mszą św., także po Mszy św. wieczornej oraz w innych godzinach, po umówieniu się z konkretnym kapłanem.

 

 

 

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i duchowo będziemy pielgrzymować do Matki Bożej Piekarskiej – o czym słyszymy w osobnym słowie ks. Arcybiskupa.

 

 

 

Jeszcze do końca maja będziemy transmitować z naszego kościoła:

 

- wieczorną Mszę św. w dni robocze o 18.00

 

- Mszę św. o Matce Bożej w sobotę o 12.00

 

- codzienną modlitwę różańcową o 20.30.

 

Niedzielna Msza św. o godz. 11.00 będzie transmitowana aż do odwołania.

 

 

 

Trwa ustalanie kalendarza uroczystości Pierwszej Komunii św. dzieci klas III. Możliwe terminy, to poszczególne niedziele – godz. 14.00 lub soboty – godz. 10.30, a w czasie wakacji również godz. 12.00.

 

 

 

Na stoliczku przy głównym wejściu do kościoła znajdziemy „Gościa Niedzielnego” oraz maseczki dla seniorów, które dostarczyły nam władze naszego miasta. Maseczki są uszyte przez wolontariuszy i są wielokrotnego użytku.

 

 

 

W sprawach kancelaryjnych prosimy najpierw o kontakt telefoniczny.

 

 

 

Dziękujemy za wciąż okazywane wsparcie – zarówno te duchowe, jak i materialne.

 

Zarządzenie ks. Arcybiskupa odnośnie sprawowania p...
Intencje Mszy świętych 24.05.2020