Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (410 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 31.05.2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 24.05.2020

 

Kościół przeżywa dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

W naszej archidiecezji wraz z całym światem męskim duchowo pielgrzymujemy dzisiaj do Piekar.

W związku z nową dla wielu sytuacją przyjmowania Komunii św. na rękę przypominamy, że należy to uczynić z największym szacunkiem. Ręce powinny być czyste, składamy je na kształt tronu, a Ciało Pańskie spożywamy w obecności kapłana.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na archidiecezję. W aktualnej sytuacji prosimy o składanie ofiar na potrzeby kościoła do koszyczka przed ołtarzem lub do skarbony przy głównym wejściu do kościoła.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. do godz. 19.00.

W poniedziałek Święto Matki Kościoła. Msze św. o 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00. Z uwagi na przypadający wtedy Dzień Dziecka, Msza św. w intencji wszystkich dzieci w parafii o godz. 12.00.

Od poniedziałku przez cały miesiąc czerwiec od godz. 17.00 do Mszy wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. Na zakończenie adoracji będziemy odmawiać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – zapraszamy do sakramentów św. w I. czwartek, piątek i sobotę m-ca.

Z dniem 6 czerwca br. odwołana zostaje ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane, chyba, że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu, np. choroba, pielęgnacja niemowląt.

W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęca się do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych bądź internetowych oraz do stosowania praktyki Komunii św. duchowej. Pełny tekst zarządzenia ks. Arcybiskupa znajdziemy na stronie internetowej parafii i w gablotce.

Członków Żywego Różańca zapraszamy do duchowego udziału w VIII. Ogólnopolskiej Pielgrzymce na Jasną Górę. W piątek o 20.20 różaniec z Radiem Maryja i Apel Jasnogórski. W sobotę o 13.30 Msza św. transmitowana z kaplicy jasnogórskiej przez Telewizję Trwam.

Apostolstwo Chorych organizuje w dn. 1-4 czerwca rekolekcje on-line dla osób chorych, niepełnosprawnych i starszych wiekiem. Będą one transmitowane  na kanale You Tube i na profilu Facebook. Program rekolekcji oraz potrzebne informacje znajdziemy w internecie na stronie: www.apostolstwo.chorych.pl. Rozpoczęcie o godz. 9.00. Msza św. rekolekcyjna będzie transmitowana z naszego kościoła od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00.

W sprawach kancelaryjnych prosimy najpierw o kontakt telefoniczny.

Na stoliczku przy wejściu do kościoła znajdziemy „Gościa Niedzielnego” i inne pisma katolickie.

Intencje Mszy świętych 31.05.2020
Zarządzenie ks. Arcybiskupa odnośnie sprawowania p...