Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (247 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 07.06.2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 7.06.2020

 

 

 

Kościół przeżywa dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. W aktualnej sytuacji zagrożenia prosimy o składanie ofiar na potrzeby kościoła oraz za prasę katolicką do skarbony przed stopniem komunijnym.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzisiaj o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. do godz. 19.00.

 

Przez cały miesiąc czerwiec od godz. 17.00 do Mszy wieczornej jest adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. Na zakończenie adoracji odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą w porządku niedzielnym. Najważniejszy w tym dniu jest udział we Mszy św. i przyjęcie Komunii św.

 

Procesja z Najświętszym Sakramentem może mieć miejsce jedynie w bliskości kościoła, bez urządzania ołtarzy. W tej sytuacji przewidujemy dwie osobne procesje, aby więcej wiernych mogło w nich uczestniczyć, zachowując przepisy bezpieczeństwa. Pierwsza procesja będzie po Mszy św. o 8.00, a druga po Mszy św. o 11.00.

 

Dodatkowo od godz. 17.00 do 19.00 będzie adoracja eucharystyczna, którą rozpoczniemy Nieszporami o Najświętszym Sakramencie i Litanią do Serca Jezusowego.

 

W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne będą na zakończenie adoracji Najśw. Sakramentu po Litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa.

 

Przypominamy, że dniem 6 czerwca br. odwołana została ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oprócz sytuacji wyjątkowych /tekst zarządzenia naszego Arcybiskupa dostępny jest w gablotce i w internecie/.

 

Na stoliczku przy wejściu do zakrystii znajdziemy „Gościa Niedzielnego” i Tygodnik. Nowy - poszerzony o treści ostatnich miesięcy - numer Pielgrzyma ukaże się za tydzień.

 

Intencje Mszy Świętych 14.06.2020
Intencje Mszy Świętych 07.06.2020