Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (236 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 14.06.2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XI Niedziela zwykła, 14.06.2020

 

 

 

Gromadzimy się na Najświętszej Eucharystii w XI Niedzielę zwykłą w ciągu roku. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Pana Jezusa, który widząc tłumy, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce niemające pasterza. Wyrazem Jego troski o Boży lud jest zaproszenie do modlitwy, wybór apostołów i misja, którą im powierza.

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Panów kolektujących prosimy o pomóc w zebraniu ofiary, a w przypadku ich braku prosimy o składanie ofiar do skarbony.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Przez cały miesiąc czerwiec od godz. 17.00 do Mszy wieczornej jest adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

 

Dzisiaj o 17.00, a w tygodniu, do czwartku włącznie, o 17.30 odmawiamy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i uczestniczymy w procesji oktawy Bożego Ciała.

 

W środę o 18.00 Msza św. za solenizantów miesiąca czerwca. Zapraszamy.

 

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00. Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył bp Grzegorz Olszowski. Pobłogosławi również figurę Pana Jezusa w bliskości 100-tnej rocznicy poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

 

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

 

Do końca czerwca kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki 8.30-11.00, a we wtorki i czwartki w godz. 15.00-17.00.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. Za tydzień kolekta na potrzeby remontowe naszego kościoła.

 

Przed kościołem można nabyć Gościa Niedzielnego i najnowszy, obszerniejszy numer Pielgrzyma. Można również zabrać pozostałe jeszcze egzemplarze numeru marcowego.

  

21.06.2020 - Intencje Mszy świętych
Intencje Mszy Świętych 14.06.2020