Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (170 words)

21.06.2020 - Ogłoszenia duszpasterskie

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XII Niedziela zwykła, 21.06.2020

 

 

 

W XII Niedzielę zwykłą w ciągu roku gromadzimy się na Najświętszej Eucharystii, by wyznać naszą wiarę w Boga, w którym jak prorok Jeremiasz pokładamy całą naszą ufność. Publiczne przyznanie się do Jezusa Chrystusa otwiera nas również na ewangeliczną obietnicę Zbawiciela dotyczącą naszej wieczności.

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest cele remontowe naszego kościoła. Prosimy o składanie ofiar do skarbony przed stopniem komunijnym.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzisiaj o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. do godz. 19.00.

 

Przez cały miesiąc czerwiec od godz. 17.00 do Mszy wieczornej jest adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. Na zakończenie adoracji odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

W środę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

W sprawach kancelaryjnych prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

 

Wobec pojawiających się pytań informujemy, że barierki przy kościele są w gestii miasta i parafia nie ma nic wspólnego z wieszaniem banerów przedwyborczych.

 

Na stoliczku przy zakrystii znajdziemy „Gościa Niedzielnego”, „Pielgrzyma” i inne pisma katolickie.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.

 

Komunikat ks. Arcybiskupa
21.06.2020 - Intencje Mszy świętych