Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (152 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 12.07.2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XV Niedziela zwykła, 12.07.2020

 

 

 

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. W odpowiedzi na te słowa Pana Jezusa przychodzimy na Mszę św. z wielką ufnością ofiarując Mu trudy naszego życia, nasze obawy i nadzieje.

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzisiaj o 17.00 Nieszpory niedzielne i adoracja Najśw. Sakramentu.

 

Codziennie od 17.00 do Mszy wieczornej można uczestniczyć w adoracji i przystąpić do spowiedzi św.

 

W środę w czasie adoracji Nowenna do Matki Bożej z udziałem Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej.

 

W czwartek przypada wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. Z tej okazji w następną niedzielę po każdej Mszy św. osoby, które tego pragną i przygotują się duchowo, będą mogły przyjąć szkaplerz św. Informator o szkaplerzu karmelitańskim można zabrać ze stoliczka przy zakrystii. Tam też znajdziemy Gościa Niedzielnego, Pielgrzyma i Tygodnik.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. Za tydzień kolekta na cele remontowe naszego kościoła.

 

 

 

Intencje Mszy świętych 19.07.2020
Intencje Mszy świętych 12.07.2020