Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (279 words)

25.10.2020 Ogłoszenia duszpasterskie

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXX niedziela zwykła, 25 października 2020

 

 

 

W historii Kościoła był czas, kiedy wskazywano na chrześcijan i mówiono: „Patrzcie, jak oni się miłują”. Mie posiadali oni wówczas ani bogactwa, ani władzy, ani nie zajmowali wysokich stanowisk. Byli ubodzy. Ich wiara miała taką moc, że przekonywała i pociągała do Chrystusa. Ich wiara jawiła się przed światem jako miłość. Przez radość płynącą z wiary i miłości objawia się Boże panowanie nad światem.

 

Teraz przeżywamy wielką tajemnicę naszej wiary. Jesteśmy u źródła miłości.

 

 

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na cele remontowe naszego kościoła.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Msze święte w naszym kościele w tym tygodniu bez zmian – z zachowaniem przepisów sanitarnych. Różaniec dzisiaj o 17.00, w tygodniu o 17.15.

 

 

 

W obecnej sytuacji również przez Internet transmitujemy:

 

- w ciągu tygodnia różaniec i Mszę wieczorną

 

- w niedziele Mszę o 11.00 i nabożeństwo o 17.00.

 

 

 

W środę wieczorna Msza św. będzie przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji małżonków, narzeczonych oraz o dar potomstwa i o nowe powołania małżeńskie.

 

 

 

Do odwołania zawieszamy spotkania grup parafialnych.

 

 

 

W sprawach kancelaryjnych prosimy kontaktować się telefonicznie w godzinach urzędowania. Osobiste wizyty możliwe po umówieniu.

 

 

 

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą jak w każdą niedzielę. O 17.00 uroczyste nieszpory z adoracją Najświętszego Sakramentu.

 

Z powodów epidemicznych zachęcamy do pobożnego nawiedzenia cmentarzy raczej indywidualnie w ciągu najbliższych dni, a zwłaszcza w pierwszym tygodniu listopada, kiedy też można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych.

 

 

 

Kartki do zalecek/wypominek za zmarłych można znaleźć przy wyjściu z kościoła. Różaniec za zmarłych zalecanych będzie tradycyjnie w pierwszym tygodniu listopada.

 

 

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

 

 

 

Na stoliku przy zakrystii znajdziemy nowego Gościa Niedzielnego, Tygodnik i październikowy numer Pielgrzyma.

 

 

 

Oświadczenie przewodniczącego KEP
25.10.2020 Intencje Mszy świętych