Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (352 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 01.11.2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, 1 listopada 2020

 

 

 

Nasza ojczyzna jest w niebie. Żyjemy pośród rozpadającego się domu doczesności żyjąc nadzieją wielkich rzeczy, które Bóg przygotował tym, co Go miłują. W czasie tej świętej liturgii wzywajmy orędownictwa Wszystkich Świętych. Oni oglądają Boga twarzą w twarz i budują nas swoją historią życia. Przypominają nam, że świętość jest powołaniem każdego człowieka i kluczem do nieba.

 

 

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Dzisiaj o 17.00 uroczyste nieszpory świąteczne z litanią do wszystkich świętych, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, do Mszy wieczornej.

 

 

 

Jutro Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00.

 

Od jutra do przyszłej niedzieli włącznie codziennie ofiarujemy różaniec za zmarłych zalecanych. Zapraszamy w tygodniu na 17.30, w niedzielę ma 17.00. Przed różańcem czytamy zalecki wspominając naszych bliskich zmarłych. Kartki do zalecek/wypominek znajdziemy przy wyjściu z kościoła. Msze św. za zmarłych zalecanych będą odprawione w wybrane dni listopada.

 

Na mocy decyzji Ojca św. Franciszka dar odpustu zupełnego dla zmarłych związany z pobożnym nawiedzeniem cmentarza możemy upraszać codziennie przez cały listopad.

 

 

 

W tym tygodniu nadal transmitujemy drogą internetową:

 

- różaniec z odczytaniem zalecek /od 17.20/i Mszę wieczorną

 

- w niedziele Mszę o 11.00 i nabożeństwo o 17.00.

 

 

 

W środę po Mszy wieczornej będzie konferencja dla osób, którym bliska jest duchowość maryjna oraz dla tych, którzy chcieliby zawierzyć się przeżyć 33-dniowe osobiste rekolekcje przed zawierzeniem siebie Panu Jezusowi przez ręce Maryi w dniach 5.11. - 8.12.2020.

 

 

 

W I. czwartek o 18.00 Msza św. powołań kapłańskich i zakonnych.

 

W I. piątek Msza wynagradzająca z litanią do Serca Jezusowego o 8.00, dla dzieci o 16.30.

 

W I. sobotę o 7.40 medytacja, o 8.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi z udziałem Żywego Różańca oraz różaniec wynagradzający.

 

 

 

Nadal do odwołania zawieszone są spotkania wszystkich grup parafialnych.

 

W sprawach kancelaryjnych prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach urzędowania, w sprawach ważnych również w ciągu dnia. Osobiste wizyty możliwe po umówieniu. W obecnej sytuacji prosimy też o wrażliwość na potrzeby osób samotnych i starszych.

 

 

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. Za tydzień kolekta na renowację katedry.

 

Na stoliku przy zakrystii znajdziemy nowego Gościa Niedzielnego, Tygodnik i październikowy numer Pielgrzyma.

 

Dekret Penitencjarii Apostolskiej
Intencje Mszy Świętych 01.11.2020