Ogłoszenia duszpasterskie

 

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

 

15 listopada 2020

 

 

 

W naszej parafii obchodzimy dzisiaj Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Jak co roku chcemy dziękować dobremu Bogu za tę świątynię, w której gromadzimy się na Eucharystii od listopada roku 1983. W modlitwie wspominamy budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła.

 

 

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby remontowe naszego kościoła. Przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

W dniu dzisiejszym przypada IV Światowy Dzień Ubogich. W czasie Mszy św. o 14.30 polecamy Miłosiernemu Bogu wszystkich ubogich, zwłaszcza z terenu naszego miasta.

 

 

 

Dzisiejsza niedziela to również doroczny dzień muzyki liturgicznej. Zapraszamy na nabożeństwo z tej okazji na godz. 17.00 oraz wieczorną adorację Najśw. Sakramentu.

 

 

 

W środę o 17.00 Różaniec i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o ustanie pandemii, z udziałem Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej /z transmisją internetową/.

 

 

 

W środę także wspominamy bł. Karolinę Kózkownę, patronkę Ruchu Czystych Serc.

 

 

 

W III. piątek m-ca czcimy Boże Miłosierdzie. Koronkę odmówimy na zakończenie adoracji przed Mszą wieczorną.

 

 

 

W sobotę wspominamy św. Tarsycjusza, patrona ministrantów. Msza w intencji ministrantów naszej parafii i ich rodzin będzie o godz. 12.00.

 

 

 

W sprawach kancelaryjnych prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach urzędowania.

 

 

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji.

 

 

 

Na stoliku przy zakrystii znajdziemy nowego Gościa Niedzielnego, Tygodnik. Najnowszy, listopadowy numer „Pielgrzyma” ukazał się w wersji internetowej. Zachęcamy do czytania oraz serdecznie zapraszamy nowe osoby, chętne do włączenia się w zespół redagujący nasz parafialny miesięcznik.