Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (352 words)

29.11.2020 Ogłoszenia duszpasterskie

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

I Niedziela Adwentu, 29 listopada 2020

 

Rozpoczynamy dzisiaj w Kościele nowy rok liturgiczny. Wchodząc w okres Adwentu, chcemy pobożnie i z radością oczekiwać przyjścia Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela.

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzisiaj jeszcze o 17.00 nieszpory z pierwszą konferencją adwentową oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

W tygodniu adoracja z okazją do spowiedzi św. od 17.00 do 18.00.

 

Aktualna sytuacja epidemiologiczna uniemożliwia przeprowadzenie w parafiach adwentowych Rorat w zwyczajnej formie. Zachęcamy do duchowego udziału poprzez transmisje internetowe. W naszym kościele Msze św. roratnie będą w poniedziałki, środy i piątki o 7.00 rano, a we wtorki i czwartki o 18.00. Wszystkie będą transmitowane. Jeśli chodzi o dzieci, to obrazki roratnie otrzymają tym razem od swoich rodziców. Zainteresowanych rodziców zapraszamy o odbiór zestawu po Mszy św.

 

Do wyboru mamy także udział w roratach transmitowanych dla dzieci codziennie z innego kościoła w diecezji poprzez internetową stronę Małego Gościa Niedzielnego: roraty.malygosc.pl lub przez inną platformę internetową: holyweek.pl

 

W środę o 17.00 różaniec z nowenną do Matki Bożej o ustanie pandemii.

 

Również w środę po Mszy wieczornej comiesięczna konferencja maryjna, a o godz. 19.30 adwentowe czuwanie młodych w kościele.

 

W pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca tradycyjne Msze św. oraz spowiedź o zwykłych porach.

 

W piątek, we wspomnienie św. Barbary Msza św. w intencji górników i ich rodzin będzie o godz. 9.00. Z okazji patronalnego święta ks. Arcybiskup udziela braci górniczej dyspensy od postu.

 

Z okazji dnia św. Mikołaja również w tym roku możemy podarować coś dzieciom ze Świetlicy Środowiskowej Caritas. Po Mszy św. można zabrać z zakrystii karteczkę z imieniem i wiekiem dziecka. W tym roku ofiarujemy dziecku słodycze i „co serce dyktuje”. Paczki przynosimy do zakrystii lub kancelarii do przyszłej niedzieli.

 

Świece wigilijne oraz opłatki dostępne są po Mszy św. w holu przed kancelarią.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, za tydzień kolekta na potrzeby parafii, a przed kościołem będzie doroczna zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

Na stoliku przy zakrystii znajdziemy nowego Gościa Niedzielnego z kalendarzem na nowy rok; cena 6 zł. Jest również grudniowy Mały Gość Niedzielny dla dzieci oraz Tygodnik. Listopadowy numer „Pielgrzyma” jest dostępny na internetowej stronie naszej parafii.

 

Zaproszenie do "mikołajkowej" modlitwy za chore dz...
29.11.2020 Intencje Mszy świętych