Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (407 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 06.12.2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

II Niedziela Adwentu, 6 grudnia 2020

 

 

 

Gromadzimy się na Najświętszej Eucharystii w II. Niedzielę Adwentu. Ze świętym Janem Chrzcicielem chcemy przygotować serce na przyjście Pana.

 

Naszym orędownikiem w modlitwie jest dzisiaj również święty Mikołaj, którego 6 grudnia wspominamy. On ukazuje nam drogę wiary, która owocuje miłością i dobrem przez wieki.

 

Jak co roku także, w tę adwentową niedzielę naszą modlitwą i ofiarą pomagamy Kościołowi za naszą wschodnią granicą.

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby parafii. Po Mszy św. będzie zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzisiaj jeszcze o 17.00 nieszpory z konferencją adwentową oraz adoracja Najśw. Sakramentu.

 

W tygodniu adoracja z okazją do spowiedzi św. codziennie od 17.00 do 18.00.

 

Roraty w tym tygodniu będą w poniedziałek, środę i piątek o 7.00, w czwartek o 18.00.

 

We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele będą o 7.00, 8.00, 12.00, 16.30 i 18.00.

 

Uroczystość Niepokalanej to święto patronalne Sióstr Maryi Niepokalanej. Msza św. w intencji Zgromadzenia oraz w intencji Legionu Maryi, który również obchodzi swoje święto, będzie o godz. 12.00. Ponieważ jest to również szczególna „Godzina łaski dla świata”, południowa Msza św. będzie również transmitowana przez Internet.

 

Dzień 8. grudnia to także w naszej świątyni dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Prosimy o włączenie się w modlitwę adoracyjną w godzinach: 9.00 – 12.00 oraz 13.00 – 16.30.

 

W ciągu całego święta, Niepokalanej ofiarujemy wszystkie 4. części różańca:

 

O godz. 6.30 modlitwę poprowadzi poranna grupa modlitewna, o 11.30 - Legion Maryi, o 16.00 - Rycerstwo Niepokalanej, o 17.30 - Żywy Różaniec.

 

W środę o 17.00 różaniec z nowenną o ustanie pandemii, o godz. 18.00 Msza Św. w intencji solenizantów miesiąca.

 

W sobotę w kościele będzie „Adwentowe czuwanie” dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i II. Róży Żywego Różańca. Rozpoczęcie o godz. 11.00, Msza św. o 12.00.

 

Świece wigilijne oraz opłatki dostępne są po Mszy św. w holu przed kancelarią.

 

Jeszcze dzisiaj, po Mszy św. osoby chętne mogą w zakrystii poprzeć inicjatywę projektu „TAK dla rodziny - NIE dla gender”.

 

Na stronie internetowej naszej parafii znajdziemy tekst Komunikatu ks. Arcybiskupa na Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie oraz Zaproszenie do mikołajkowej modlitwy za dzieci chore. Jest także oświadczenie przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w kontekście rezolucji Parlamentu Europejskiego ws. aborcji w Polsce.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, za tydzień kolekta na potrzeby remontowe naszego kościoła, w tym także na ogrzewanie.

 

Na stoliku przy zakrystii znajdziemy nowego Gościa Niedzielnego oraz Tygodnik. Przypominamy, że listopadowy numer „Pielgrzyma” jest dostępny na internetowej stronie naszej parafii.

 

Intencje Mszy świętych 06.12.2020
Oświadczenie przewodniczącego KEP