Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (424 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 20.12.2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

IV Niedziela Adwentu, 20 grudnia 2020

 

 

 

Zbliża się do końca nasze adwentowe oczekiwanie. Pan jest już blisko. Naszym przykładem na te ostatnie dni niech będzie Matka Zbawiciela, która z miłością przyjęła Bożą wolę i czekała na narodzenie Syna. Pan gromadzi nas teraz na sprawowanie Eucharystii; chce nas nakarmić swym słowem oraz swym Ciałem i Krwią. Nie oczekujmy Go biernie, lecz wyjdźmy z radością na Jego spotkanie, jak Matka naszego Pana.”

 

 

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzisiaj o 17.00 nieszpory z konferencją adwentową oraz adoracja Najśw. Sakramentu.

 

Roraty w tym tygodniu będą jeszcze w poniedziałek i środę o 7.00, we wtorek o 18.00.

 

W środę o 17.00 różaniec z nowenną o ustanie pandemii, o 18.00 Msza św. o św. Józefie.

 

Plan spowiedzi św. przed świętami:

 

- pół godziny przed każdą Mszą św.

 

- poniedziałek, wtorek i środę: 17.00 - 19.00

 

- w Wigilię: 9.00 – 12.00 oraz 14.00 – 15.00.

 

Z uwagi na istniejące ograniczenia i w trosce o bezpieczeństwo parafian, w tym roku będą 4 Pasterki: o godz. 19.30, 21.00, 22.30 i tradycyjnie o północy.

 

W Boże Narodzenie, w drugie święto i najbliższą niedzielę w naszym kościele będzie niedzielny porządek Mszy świętych łącznie z dodatkową Mszą o 14.30. Nieszpory kolędowe w pierwsze święto i w niedzielę o godz. 17.00.

 

Przez Internet będziemy transmitować: Pasterki o godz. 21.00 i o północy, Msze św. w dni świąteczne i niedzielę o godz. 11.00 i nieszpory kolędowe o 17.00.

 

Kancelaria parafialna będzie czynna do czwartku, z tym, że w Wigilię tylko do południa.

 

Świece wigilijne oraz opłatki dostępne są dzisiaj po Mszy św. w holu przed kancelarią, a w ciągu tygodnia w kancelarii. U sióstr na furcie również można się zaopatrzyć w opłatki.

 

W gablotkach, na stronie internetowe i w nowym „Pielgrzymie” znajdziemy plan kolędy, która w tym roku odbędzie się w innej formie. W okresie Bożego Narodzenia za mieszkańców poszczególnych domów będą ofiarowane Msze św. ze specjalnym błogosławieństwem, transmitowane również przez internet.

 

Serdecznie dziękujemy naszym dobrodziejom za mikołajowe paczki dla dzieci z ochronki Caritas oraz za ofiary składane do skarbonki św. Antoniego i na konto parafii na świąteczne paczki dla ubogich rodzin oraz za wszelką pomoc okazywaną naszej parafii.

 

Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary. Dar materialny na Pasterkach składamy na Fundusz Obrony Życia, w I. święto na parafię, w II. Święto na Wydział Teologiczny UŚ, w niedzielę na potrzeby parafii.

 

Na stronie internetowej parafii znajdziemy komunikat Rady stałej Episkopatu Polski oraz informacje na temat internetowego koncertu „Betlejem w Polsce”.

 

Na stoliku przy zakrystii znajdziemy nowego Gościa Niedzielnego, Tygodnik oraz najnowszy, grudniowy numer „Pielgrzyma”.

  

Intencje Mszy świętych 20.12.2020
Kolęda 2020-2021