Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (218 words)

14.02.2021 - Ogłoszenia duszpasterskie

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

14 lutego 2021, VI Niedziela zwykła

 

 

 

Apostoł mówi dziś do nas: „Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie”. Sprawując Eucharystię składamy dzięki Bogu za Jego niezmierzoną dobroć dla ludzi. Dziękujemy za Jego Syna, który pochylał się nad ludzką nędzą i cierpieniem. Oby spożywanie Ciała Pańskiego i picie z Kielicha Życia umacniało nas w naśladowaniu Jezusa spieszącego z pomocą potrzebującym braciom.

 

 

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzisiaj o godz. 17.00 nieszpory oraz adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o trzeźwość narodu.

 

Poprzez codzienne adoracje eucharystyczne w tych dniach przygotujemy się duchowo do przeżywania okresu Wielkiego Postu.

 

W Środę Popielcową Msze św. będą o 7.00, 8.00, 12.00, 16.30, 18.00 i 19.30.

 

W piątek Droga Krzyżowa po Mszy o godz. 8.00 oraz o 17.15. Wieczorne nabożeństwo ofiarujemy w intencji wynagradzającej za grzechy ludzi Kościoła, a chwilę przed rozpoczęciem odczytamy tradycyjne zalecki, pamiętając o naszych bliskich zmarłych. Kartki do zalecek znajdziemy przy wyjściu z kościoła.

 

W każdą pierwszą i trzecią środę miesiąca o godz. 9.00 można skorzystać z bezpłatnej porady prawnika.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. W przyszłą niedzielę ofiara będzie na cele remontowe naszego kościoła i na ogrzewanie.

 

Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz najnowszy numer „Pielgrzyma”. Lutowy „Pielgrzym” ma więcej stron w i wiele bardzo interesujących tekstów – z kraju i zagranicy.

 

14.02.2021 - Intencje Mszy świętych
07.02.2021 Intencje Mszy świętych