Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

Przegląd Przegląd Szukaj Szukaj Do góry Do góry
Szczegóły pliku
Pielgrzym 266 - październik 2021 Pielgrzym 266 - październik 2021 HOT
(0 głosów)

Drodzy Czytelnicy,

pierwszy miesiąc nowego roku formacyjnego przyniósł wiele wydarzeń, które jak zawsze Pielgrzym starał się utrwalić w „parafialnej pamięci”. W tym nieco poszerzonym wydaniu szczególnie polecamy:

- wywiad z nowym wikariuszem – jako pierwszy przedstawia się nam ks. Tomasz Mandrysz;

- rozmowę z ks. kan. Bernardem Jośko, naszym wieloletnim Proboszczem Seniorem, opowiadającym o Legionie Maryi przy okazji 100-lecia tej wspólnoty;

- refleksję p. Heleny Hrapkiewicz inspirowaną październikowymi świętami seniorów oraz p. Katarzyny Sosneckiej, która zadaje nam istotne pytanie.

Poza tym w numerze znajdziemy relacje z pielgrzymek Żywego Różańca i Apostolstwa Dobrej Śmierci, nie tylko przyrodniczą ciekawostkę w cyklu Czy wiesz, że… oraz kolejny odcinek krucjatowego cyklu ks. Mateusza Krupy.
Życzymy przyjemnej lektury!

Redakcja

 

Szczegóły

Wersja:
Wielkość3.99 MB
Pobrany279
Język
Licencja
Autor
Strona www
Cena
Dodany2021-10-24
Dodany przezPielgrzym
Data modyfikacji
Zmieniony przezPielgrzym

Pobierz