Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

Przegląd Przegląd Szukaj Szukaj Do góry Do góry
Szczegóły pliku
Pielgrzym 267 - listopad 2021 Pielgrzym 267 - listopad 2021 HOT
(0 głosów)

Drodzy Czytelnicy!

Listopadowy Pielgrzym trafił do naszych rąk w Uroczystość Chrystusa Króla. Nie mogło zatem zabraknąć refleksji stawiającej ważne pytania o naszą wizję króla i królestwa Chrystusa.

Polecamy gorąco rozmowę z ks. Pawłem Wróblem, który zdradza nam kilka ciekawych informacji o sobie, swojej drodze do kapłaństwa i nietuzinkowej pasji.

Ponadto w atmosferze listopadowego zamyślenia nad przemijaniem możemy zapoznać się z ideą Apostolstwa Dobrej Śmierci. W cyklicznych tekstach ks. Mateusz pisze o bratobójczej walce w czasie IV krucjaty, a p. Katarzyna proponuje swoisty rachunek sumienia z przykazania: Nie zabijaj. Nie brakuje też przyrodniczej ciekawostki inspirowanej religijną tradycją - tym razem tekst o cierniowych koronach.

Natomiast krokiem w rozpoczęty właśnie Adwent jest "Adwentowe odliczanie", czyli krótki przewodnik po adwentowych symbolach.

Zapraszamy do lektury!

Redakcja

Szczegóły

Wersja:
Wielkość3.78 MB
Pobrany302
Język
Licencja
Autor
Strona www
Cena
Dodany2021-11-28
Dodany przezPielgrzym
Data modyfikacji
Zmieniony przez

Pobierz