Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

Przegląd Przegląd Szukaj Szukaj Do góry Do góry
Szczegóły pliku
Pielgrzym 270 - luty 2022 Pielgrzym 270 - luty 2022 HOT
(0 głosów)

Drodzy Czytelnicy!

Budowanie – tak jednym słowem można określić temat przewodni lutowego numeru Pielgrzyma.

Cegła po cegle – jak na naszej okładce – staramy się w parafii budować wspólnotę, a Pielgrzym utrwalać chwile bycia razem, radosne i wzbogacające: spotkania kolędowe mieszkańców, parafialny kulig, wspólne kolędowanie Żywego Różańca w Panewnikach. Znajdziemy też wyjątkową i bardzo osobistą prezentację wspólnoty ministranckiej.

Do budowania kolejnej wspólnoty zaprasza ks. Tomasz - tym razem na pielgrzymim szlaku do Medjugorie.

A Redakcja zwraca szczególną uwagę i zachęca do włączenia się do akcji Budujemy Coś Dobrego. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę do budowy Centrum Rodziny im. Św. Józefa – dzieła naszych Sióstr. Siostry codziennie „budują” nas swoją obecnością i modlitwą z nami i za nas. Odwdzięczmy się naszą pomocą duchową i materialną. A jak? Już w tym miejscu podpowiadamy świetną książkę-cegiełkę "Zbudowane. To się dzieje naprawdę" dostępną m.in. w naszej kancelarii parafialnej. Ale to nie jedyne formy. Więcej znajdziemy w numerze i na stronie budujemycosdobrego.

Budujmy naszą wiarę, nasze wspólnoty, życie parafialne, budujmy coś dobrego!

Owocnej lektury,
Redakcja

Pielgrzym poleca:

zbudowane

Szczegóły

Wersja:
Wielkość5.27 MB
Pobrany207
Język
Licencja
Autor
Strona www
Cena
Dodany2022-02-20
Dodany przezPielgrzym
Data modyfikacji
Zmieniony przezPielgrzym

Pobierz