Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

Przegląd Przegląd Szukaj Szukaj Do góry Do góry
Szczegóły pliku
Pielgrzym 271 - marzec 2022 Pielgrzym 271 - marzec 2022 HOT
(0 głosów)

Drodzy Czytelnicy,

Przeżywamy czas Wielkiego Postu, a jednocześnie nasze serca są niespokojne, bo jesteśmy świadkami dramatu wojny, jaka dotknęła naszych wschodnich sąsiadów. Tak rozpoczyna swoje wstępne słowo ks. Proboszcz. W takim duchu i z takimi odczuciami tworzył się ten marcowy Pielgrzym. Staraliśmy się wyrazić to również naszymi okładkami.

Do wielkopostnej twórczej refleksji zaprasza nas ks. Tomasz. Warto „zawalczyć” - nawet, gdy dotychczasowe dni jakoś umknęły.

O szczególnym rodzaju współodpowiedzialności w Kościele pisze p. Katarzyna – to też przyczynek do nie tylko wielkopostnej autorefleksji.

Wspólnota ministrancka, która w poprzednim numerze ciekawie i bardzo osobiście się zaprezentowała, tym dzieli się wrażeniami z ferii, które z fantazją spisał Rysiek.

A w naszym cyklu Czy wiesz, że… tym razem przyglądamy się z różnych stron wielce znaczącej, również wielkopostnie, liczbie 40.

Zapraszamy do lektury,

Redakcja

Pielgrzym poleca:

zbudowane

Szczegóły

Wersja:
Wielkość4.21 MB
Pobrany311
Język
Licencja
Autor
Strona www
Cena
Dodany2022-03-20
Dodany przezPielgrzym
Data modyfikacji
Zmieniony przez

Pobierz