Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

Przegląd Przegląd Szukaj Szukaj Do góry Do góry
Szczegóły pliku
Pielgrzym 273 - maj 2022 Pielgrzym 273 - maj 2022 HOT
(1 głos)

Drodzy Czytelnicy!

Oddajemy w Wasze ręce majowy numer Pielgrzyma z wiosenną i wielkanocną radością, jak to zauważył Ksiądz Proboszcz w swoim tradycyjnym wstępnym Słowie. Wielkanocne kronikarskie akcenty to przede wszystkim utrwalenie w obiektywie tegorocznej niezwykłej dekoracji towarzyszącej nam podczas Triduum Paschalnego i dniach poświątecznych, której bogata symbolika stała się punktem wyjścia wielkanocnej homilii ks. Tomasza, a na naszych łamach interesującym komentarzem do zdjęć. Również nasi zaprzyjaźnieni kapłani Rafał Bogacki i Rafał Kaca nadesłali wielkanocne relacje z ich zagranicznych placówek, tak więc po pewnej przerwie cieszymy się Novinkamy z česke farnosti i Wieściami z Jerozolimy.

Znajdziemy również relację z pielgrzymki do Gidli i Leśniowa, kilka słów o kościele greckokatolickim i refleksję o pewnej drodze doskonalenia wiary. W cyklu Czy wiesz, że tym razem przyglądamy się roślinom z Duchem Świętym w nazwie.

Życzymy przyjemnej lektury i wiosennego nastroju, jak na naszej okładce :)

Redakcja

Szczegóły

Wersja:
Wielkość5.38 MB
Pobrany181
Język
Licencja
Autor
Strona www
Cena
Dodany2022-05-23
Dodany przezPielgrzym
Data modyfikacji
Zmieniony przezPielgrzym

Pobierz