Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

Przegląd Przegląd Szukaj Szukaj Do góry Do góry
Szczegóły pliku
Pielgrzym 274 - czerwiec 2022 Pielgrzym 274 - czerwiec 2022 HOT
(1 głos)

Drodzy Czytelnicy,

wprawdzie kończy się rok formacyjny i za niedługo wakacje, jednak ostatnie wydarzenia, w które obfitował czerwiec znajdą swoje odzwierciedlenie w wakacyjnym Pielgrzymie. W obecnym numerze zwracamy szczególna uwagę na kolejne zagraniczne wieści - tym razem z opactwa benedyktyńskiego w Glenstal w Irlandii, skąd otrzymaliśmy list o święceniach kapłańskich o. Jarosława Kurka, który w naszym kościele był ochrzczony. 
Przypominamy również naukę rekolekcyjną poświęconą Eucharystii, która wygłoszona w Wielkim Poście, pięknie wpisała się w przygotowanie do Bożego Ciała i jest zawsze aktualna.
Wiele się dzieje we wspólnocie ministranckiej. Tym razem relacja z wyjazdu do Wisły ma w pewnym sensie charakter rodzinny - swoje wrażenia opisali ministrant Franek i jego mama, p. Paulina, która razem z ks. Tomkiem sprawowała pieczę nad grupą. 
Pani Katarzyna dzieli się swoją refleksją na temat prób i kryzysów przeżywanych w wierze, a w cyklu Czy wiesz, że... możemy dowiedzieć się jaką co złowił św. Piotr w Jeziorze Galilejskim. Całość dopełniają piękne, kolorowe zdjęcia z pielgrzymki dzieci komunijnych do krakowskich Łagiewnik.

Życzymy przyjemnej lektury i radosnego wakacyjnego odpoczynku!

Redakcja

Szczegóły

Wersja:
Wielkość4.35 MB
Pobrany173
Język
Licencja
Autor
Strona www
Cena
Dodany2022-06-22
Dodany przezPielgrzym
Data modyfikacji
Zmieniony przezPielgrzym

Pobierz