Ofiarę na Msze św. oraz na utrzymanie naszej parafii można składać na konto:
68 1050 1214 1000 0007 0030 4934
W przypadku ofiary na Mszę św. w tytule prosimy podać imię i nazwisko oraz datę zamówionej Mszy św.

Serdecznie dziękujemy za każde wsparcie modlitewne oraz materialne.

Link do transmisji: https://www.facebook.com/WNMP.Katowice/live/

 

 

Aktualności z Granicznej

Informacje Parafialne Informacje z życia Parafii
Najważniejsze informacje z parafii jak również z życia kościoła lokalnego.
Intencje Intencje Mszalne na nadchodzący tydzień intencje

Ogłoszenia duszpasterskie 22.08.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

XXI Niedziela zwykła, 22 sierpnia 2021

 

„Zgromadzeni wokół ołtarza Jezusa Chrystusa, chcemy złożyć Bogu Ojcu Najświętszą Ofiarę. Sam Zbawiciel kieruje do nas słowo, które jest duchem i życiem oraz zaprasza, abyśmy spożywali Jego Ciało i Krew. Stańmy więc z wiarą przed Panem i otwórzmy szeroko nasze serca na Jego słowo. I na dar Eucharystii.”

 

W naszej modlitwie łączymy się dzisiaj duchowo z parafianami, którzy nas reprezentują na diecezjalnej pielgrzymce w Piekarach Śląskich. 

 

W naszej parafii witamy dzisiaj ojca Franciszka Boka, Misjonarza Oblata z Koszutki, który wygłosi nam Słowo Boże i po Mszy św. przed kościołem poprosi o wsparcie dzieła misyjnego z przyjęciem nowego kalendarza misyjnego.

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj o 17.00 Nieszpory maryjne z racji wspomnienia Matki Bożej Królowej oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

W środę o 17.00 różaniec i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Apostolstwa Dobrej Śmierci. Wieczorna Msza Św. będzie wotywna o świętym Józefie w intencji wszystkich Solenizantów miesiąca sierpnia.

W czwartek przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. będą o godz. 8.00, 12.00 i 18.00. Zachęcamy do przyniesienia róż dla Matki Bożej. W czasie wieczornej adoracji ofiarujemy Matce Bożej modlitwę różańcową.

Zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa, z dniem 28 sierpnia kończą w naszej parafii posługę duszpasterską księża: Mateusz Krupa i Szymon Melerowicz. Msza św. dziękczynna w ich intencji oraz w intencji kapłanów rozpoczynających posługę w naszej parafii: Pawła Wróbla i Tomasza Mandrysza będzie w najbliższą niedzielę o godz. 11.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Dziękujemy za dzisiejszy dar materialny. Za tydzień ofiara będzie na potrzeby parafii.

Polecamy nowego Gościa Niedzielnego, Tygodnik oraz sierpniowy numer Pielgrzyma.

 

Intencje Mszy Świętych 29.08.2021
Intencje Mszy Świętych 22.08.2021