Aktualności z Granicznej

Informacje Parafialne Informacje z życia Parafii
Najważniejsze informacje z parafii jak również z życia kościoła lokalnego.
Intencje Intencje Mszalne na nadchodzący tydzień intencje

Ogłoszenia 06.05.2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

6 maja 2018, VI Niedziela Wielkanocna

 

Po raz kolejny usłyszymy dziś najważniejsze wezwanie Ewangelii, abyśmy się wzajemnie miłowali. To po tym wszyscy poznają, że jesteśmy uczniami Chrystusa. W tym świetle staje się zrozumiałe, dlaczego Chrystus nigdy nie posyłał uczniów pojedynczo, dlaczego tak ważna w głoszeniu słowa Bożego jest wspólnota. Nie możemy również oczekiwać owoców głoszenia Ewangelii, jeśli nie ma w nas miłości wobec tych, do których idziemy. Bóg jest miłością, przez miłość Go poznajemy i przez miłość przekazujemy Go innym.”

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

  

Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele o 17.00, w tygodniu o 17.30.

 

Wyjątkowo, w najbliższą sobotę nabożeństwo ku czci Matki Bożej będzie o godz. 17.00. W programie: różaniec i procesja światła z figurą fatimską. Prosimy przynieść świece.

 

We wtorek przypada Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe. O dobre urodzaje, za pracujących na roli oraz za głodujących w świecie będziemy się modlić w te dni po Mszach św. o godz. 8.00 przy krzyżu misyjnym.

 

W środę seniorzy naszej parafii udają się z małą pielgrzymką do sanktuarium św. Józefa w Rudzie Śląskiej i kościoła Matki Bożej Różańcowej. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze, więc zapraszamy osoby chętne. Wyjazd o 8.30, powrót ok. 13.00. Koszt 10 zł. Zapisy w kancelarii do wtorku włącznie.

 

W środę o 19.00 w naszym kościele będzie koncert, w trakcie którego soliści i chór Akademii Muzycznej w Katowicach wykonają Mszę Pucciniego. Zapraszamy.

 

W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Uczynimy to w ramach nabożeństw wieczornych.

 

UROCZYSTOŚĆ I. KOMUNII ŚWIĘTEJ DZIECI KLAS III.

 

W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętych o godz. 9.30 i 11.00 dzieci klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Miejsca siedzące w kościele rezerwujemy dla dzieci i ich rodzin, pozostałe osoby zapraszamy na chór.

 

Próby przed uroczystością będą:

 

  • w poniedziałek o 19.00 dla klas: III.a i III.b

  • we wtorek o 19.00 dla klas: III.c i III.d

 

Spowiedź św. dla dzieci i ich rodzin przed I. Komunią będzie w piątek od 16.00 do 18.00 oraz w sobotę od 9.00 do 11.00.

 

Sprzątanie kościoła i przygotowanie do uroczystości komunijnych będzie w sobotę po Mszy św. wieczornej. O pomoc prosimy rodziców dzieci oraz osoby chętne.

 

Nabożeństwo dziękczynne za dar I. Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę o 17.00 /dlatego nabożeństwo fatimskie przesuwamy wyjątkowo na sobotni wieczór/.

 

***

 

Już dzisiaj zapraszamy na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę w sobotę 2 czerwca. Bliższe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.

 

Bóg zapłać za dzisiejszy dar materialny. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

 

Ogłoszenia 13.05.2018
Intencje 06.05.2018