Aktualności z Granicznej

Informacje Parafialne Informacje z życia Parafii
Najważniejsze informacje z parafii jak również z życia kościoła lokalnego.
Intencje Intencje Mszalne na nadchodzący tydzień intencje

Ogłoszenia 20.05.2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

20 maja 2018, Uroczystość Zesłania Ducha Św.

 

 

 

Posiadamy już pierwsze dary Ducha. To znaczy, że w nas rośnie i nabiera kształtu królestwo Boże, nowe stworzenie. Nie jesteśmy wygnańcami, ale dziedzicami; nie jesteśmy już poza Bogiem, ale w Jego domu, a On w nas. Dar Ducha Świętego świadczy o tym, że Bogu zależy na nas bardziej niż nam samym. On sam modli się w nas, gdyż my nie umiemy. Przenika nasze serca, abyśmy potrafili kochać. Właśnie dlatego strumienie ożywiającej wody Ducha Świętego mogą popłynąć z naszego wnętrza. Ta woda jest nowością dla świata.”

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby remontowe kościoła, szczególnie na nowe ławki.

 

 

 

W dniu dzisiejszym do Wczesnej Komunii Świętej przystąpiła siódemka dzieci. O godz. 17.00 dziękczynne nabożeństwo majowe z udziałem dzieci wczesnokomunijnych. Zapraszamy!

 

W poniedziałek w kancelarii otwieramy listę zapisów dzieci do Wczesnej Komunii w maju 2019. roku.

 

 

 

W poniedziałek przypada Święto Matki Kościoła. Msze św. o 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy na wieczorną liturgię jedności – na majowe i Mszę św. o 18.00 z udziałem wszystkich grup i wspólnot naszej parafii. W trakcie liturgii poświęcimy nową figurę Matki Bożej Królowej Świata przy kościele. Kto tylko pragnie, może przynieść dla Maryi - Matki Kościoła i Królowej Świata symboliczną białą różę.

 

 

 

W środę o 18.00 będzie comiesięczna Msza św. wotywna o św. Józefie w intencji małżonków parafii, za narzeczonych oraz o nowe powołania małżeńskie.

 

 

 

W czwartek liturgiczne Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wieczorną Mszę św. oraz całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy ofiarujemy w intencji kapłanów posługujących w naszym kościele, którzy obchodzą w tym miesiącu kolejne rocznice święceń.

 

 

 

W sobotę rano odwiedzimy z sakramentami świętymi chorych i osłabionych wiekiem parafian. Zgłoszenia w kancelarii.

 

 

 

Zapraszamy na doroczną pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich.  Ks. Marcin wyruszy z pielgrzymami pieszo o godz. 5.00. Powrót - indywidualnie.

 

Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę będzie w pierwszą sobotę czerwca. Zapisy na autokar w kancelarii, do najbliższego czwartku.

 

 

 

Przy wyjściu z kościoła znajdziemy pisma katolickie, tym majowy numer Pielgrzyma.

 

Ogłoszenia 27.05.2018
Intencje 20.05.2018