Aktualności z Granicznej

Informacje Parafialne Informacje z życia Parafii
Najważniejsze informacje z parafii jak również z życia kościoła lokalnego.
Intencje Intencje Mszalne na nadchodzący tydzień intencje

Ogłoszenia 27.05.2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

27 maja 2018, Uroczystość Najświętszej Trójcy

 

Dzisiejsza niedziela jest zaproszeniem, by głębiej wejść w tajemnicę Trójcy Świętej. Jako ochrzczeni w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, jesteśmy mieszkańcami Boga. Nie obcymi ani przychodniami, ale Jego dziećmi, uczestniczącymi w Jego życiu. On dziś nas zaprasza do zanurzenia się samym źródle tajemnicy Miłości.”

 

W naszych modlitwach łączymy się dziś duchowo ze wszystkimi, którzy pielgrzymują do sanktuarium Matki Bożej w Piekarach Śląskich.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii.

 

Dzisiaj, w Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. W dniu dzisiejszym odbywa się także pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich. Zapraszamy na wieczorne nabożeństwo majowe o godz. 17.00.

 

We wtorek o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie Apostolstwa Chorych. Zapraszamy na Mszę św. oraz adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o łaskę zdrowia dla chorych.

 

W środę o godz. 18.00 Msza św. odpustowa dla wszystkich członków Apostolstwa Chorych. Wieczorna Msza św. w środę będzie z Uroczystości Bożego Ciała.

 

W czwartek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. Msze św. o godz. 8.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 19.00.

 

O godz. 17.00 będą Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, a następnie adoracja do 18.45.

 

Procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 8.00 i przejdzie  ulicami: Graniczną, Szeptyckiego, Paderewskiego, Krasińskiego i Prostą. Do pobożnego w niej uczestnictwa zapraszamy wszystkich Parafian, dzieci komunijne z koszyczkami kwiatów i mężczyzn niosących baldachim. Prosimy też o udekorowanie okien. Ofiary na kwiaty do przystrojenia kościoła i ołtarzy można składać do wyznaczonej skarbonki.

 

W Boże Ciało o godz. 11.00 jedna z intencji mszalnych będzie za dzieci obchodzące w tym roku rocznicę Pierwszej Komunii św. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do udziału we Mszy św. oraz wcześniej w procesji Bożego Ciała, w strojach komunijnych.

 

Okazja do spowiedzi św. przed uroczystością będzie w środę od godz. 17.00 do 19.00, a dla dzieci szkolnych od 16.30.

 

Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą po Mszach św. wieczornych.

 

W pierwszy piątek miesiąca o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa z Litanią, o 16.30 Msza św. w intencji dzieci naszej parafii.

 

W pierwszą sobotę o godz. 8.00 Msza św. z udziałem Żywego Różańca, modlitwa różańcowa oraz piąta i ostatnia w tym roku medytacja pierwszosobotnia wspólnie ofiarowana Matce Bożej przez parafię.

 

Zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci na regionalny dzień skupienia w Turzy Śląskiej w dniu 2 czerwca. Szczegóły na plakacie w gablotce.

 

Wyjazd autokaru z pielgrzymami na Jasną Górę w najbliższą sobotę o godz. 7.00.

 

Dziękujemy za ofiary dzisiaj składane na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na archidiecezję.

 

Przy wyjściu z kościoła możemy poprzeć inicjatywę mającej na celu utworzenie Rady Jednostki Pomocniczej - Osiedle Paderewskiego - Muchowiec (zwanej też Radą Dzielnicy). Aby powołać taką przydatną mieszkańcom, społeczną inicjatywę trzeba zebrać około 1000 podpisów. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w gablotce oraz w ostatnim numerze naszego Pielgrzyma.

 

W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy mogli zaopatrzyć się w książkę autorstwa ks. Krzysztofa Grzywocza „Wybrane na drogę” /30zł/.

 

Intencje 27.05.2018
Ogłoszenia 20.05.2018