Aktualności z Granicznej

Informacje Parafialne Informacje z życia Parafii
Najważniejsze informacje z parafii jak również z życia kościoła lokalnego.
Intencje Intencje Mszalne na nadchodzący tydzień intencje

Ogłoszenia parafialne 23.09.2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

23 września 2018 – XXV Niedziela Zwykła

 

Kiedy Chrystus mówi Apostołom o czekającej Go męce, oni spierają się, który z nich jest ważniejszy. Pycha czyni z człowieka istotę bardzo słabą, egocentryczną, szukającą wygody, uciekającą od trudu i cierpienia. Jezus uczy, że prawdziwa wielkość człowieka polega na służbie, na oddaniu siebie Bogu. Aby otrzymać tę mądrość zstępującą z góry trzeba trwać na modlitwie i stać się jak dziecko, które bezgranicznie ufa Ojcu.”

 

 

 

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Wydział Teologiczny UŚ.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzisiaj o 17.00 nieszpory niedzielne, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

W poniedziałek na godz. 17.00 zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii św.

 

We wtorek o godz. 19.00 w kaplicy będzie kolejne spotkanie Apostolstwa Chorych. Podczas Mszy św. i adoracji Najśw. Sakramentu wraz z ks. Wojciechem będziemy modlić się za chorych.

 

W środę o godz. 18.00 będzie Msza św. wotywna o św. Józefie w intencji małżonków, narzeczonych oraz o nowe powołania małżeńskie. Zapraszamy.

 

W środę także pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. abp. seniorze Damianie z okazji imienin.

 

W sobotę przypada święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

 

Członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci są zaproszeni w tym dniu do Bogucic na dzień skupienia. Początek o godz. 10.00.

 

Już dzisiaj zapraszamy na VII. pielgrzymkę Żywego Różańca, Rodziny Szkaplerznej, Legionu Maryi i Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej do katowickiej katedry, w sobotę 6 października.

 

W tym samym dniu będzie pielgrzymka nauczycieli i katechetów do Piekar Śl. Program znajdziemy na plakacie w gablotce.

 

Również w sobotę 6. października odbędzie się nocne czuwanie młodych na Jasnej Górze w intencji synodu, na które wyjazd z naszej parafii organizuje ks. Mateusz. Zgłoszenia poprzez kontakt osobisty z księdzem lub drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

W kancelarii przyjmujemy intencje mszalne na rok 2019. Jeszcze przez 2 tygodnie prosimy o zamawianie wyłącznie intencji uroczystych: jubileuszowych i urodzinowych.

 

Osoby z klasy 8. i 3. gimnazjum, które chcą w tym roku szkolnym przystąpić do bierzmowania, a chodzą do szkoły poza terenem naszej parafii, prosimy o zapisywanie się do końca września w kancelarii parafialnej.

 

Przedstawicieli grup parafialnych zapraszamy do włączenia się w prowadzenie modlitwy różańcowej w październiku. Lista dostępna jest w zakrystii.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary materialne, za tydzień kolekta na W. Śl. Seminarium Duchowne.

  

Intencje Mszy świętych 30.09.2018
Intencje Mszy świętych 23.09.2018