Ogłoszenia duszpasterskie 

26 maja 2019, VI Niedziela Wielkanocna

 

W kolejną, VI Niedzielę Wielkanocną gromadzimy się na świętej liturgii. Zmartwychwstałemu Panu otwieramy nasze serca, by przyjąć i zachować Jego słowa i otrzymać dar pokoju.

Dzisiaj w modlitwie łączymy się z pielgrzymami obecnymi w sanktuarium maryjnym w Piekarach. Duchowo pielgrzymujemy z nimi do Maryi, którą dzisiaj – w Dniu Matki – kochamy jako naszą najlepszą Matkę.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Dzisiaj o 17.00 nabożeństwo majowe i adoracja. W modlitwie pamiętamy o naszych mamach. Chcemy też podziękować za dar sakramentu bierzmowania, który w piątek otrzymało 82. młodych parafian.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni krzyżowe. W ramach nabożeństwa majowego, przy krzyżu misyjnym pomodlimy się o pokój, o urodzje i błogosławieństwo w pracy.

We wtorek o 19.00 Msza św. i wspólna modlitwa członków i wolontariuszy Apostolstwa Chorych. 

W środę o 18.00 Msza św. za wstawiennictwem św. Józefa w intencji małżonków, narzeczonych oraz o nowe powołania małżeńskie.

Po Mszy św. spotkanie z siostrą Anną Pudełko, apostolinką. Temat spotkania: Maryja Zwierciadłem Kobiecości. Zapraszamy. Siostra Anna jest m.in. psychopedagogiem powołań. Jest także autorką książek m. in. "Kobieta w pełni szczęśliwa. Rozważania na podstawie litanii loretańskiej". Konferencje s. Anny Marii Pudełko dostępne są na YouTube.

W piątek przypada święto Nawiedzenia NMP. O godz. 18.00 Msza św. odpustowa Apostolstwa Dobrej Śmierci, następnie różaniec do siedmiu boleści Maryi. 

W piątek także w czasie nabożeństwa majowego rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego.

W sobotę 1. czerwca chcemy już po raz piąty wspólnie ofiarować nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 8.00 Msza św. z udziałem Żywego Różańca, następnie różaniec fatimski z medytacją. Nowennę do Ducha Świętego odmówimy przed Mszą św. - o godz. 7.45. 

Zapraszamy na rekolekcje Żywego Różańca organizowane w Andrychowie i Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 2-5 czerwca. Informacje i zapisy jeszcze do jutra. Wspólny wyjazd w niedzielę o 10.00.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji. 

Polecamy czasopisma katolickie w tym majowy numer naszego parafialnego „Pielgrzyma”.

ZAPROSZENIA:

Zespół Szkół i Placówek numer 1 zaprasza na Festyn w sobotę 1 czerwca, w godz. 10.00 – 16.00.

W przyszłą niedzielę Archidiecezjalna Pielgrzymka Niewidomych do Piekar Śląskich.

Polska Akademia Umiejętności – Stacja Naukowa i Biblioteka Śląska zapraszają na wykład w ramach cyklu „Wszechnica”, który odbędzie się 28 maja o 17.00. W programie wykład pt. „Społeczny wymiar katolicyzmu śląskiego w aspekcie kultu Matki Boskiej Piekarskiej" wygłosi abp dr Damian Zimoń. Wstęp wolny.