Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (450 words)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELA ADWENTU

W ostatnią adwentową niedzielę wpatrujemy się w postawę Maryi i Józefa - pokornych Sług Boga, którzy swoim posłuszeństwem i wiarą zapraszają każdego z nas do ufnego wypełniania woli Bożej.

 Kolektę dzisiejszą przeznaczamy na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary.

 O godzinie 17.00 nabożeństwo adwentowe.

 

Okazja do spowiedzi przedświątecznej:

- pół godziny przed każdą Mszą św.

- wtorek: 6.00 - 9.00, 15.00 - 18.00 (szczególnie zapraszamy do spowiedzi św. dzieci i młodzież)

- Wigilia: 6.00 - 12.00, 15.00 - 17.00

Nie spowiadamy w Boże Narodzenie.

 

 

W Wigilię Bożego Narodzenia o godzinie 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji tych, których z różnych powodów zabraknie przy wigilijnym stole: krewnych mieszkających w innych częściach kraju czy świata, przebywających w szpitalach, więzieniach, domach opieki czy zobowiązanych w tym czasie do pracy.

 

Uroczystość Bożego Narodzenia, podobnie, jak rok temu, rozpoczniemy w naszej świątyni już o godzinie 21.00. Wtedy dla tych, którzy z powodu wieku, konieczności opieki nad dziećmi czy zbyt późnej pory nie mogą uczestniczyć w Pasterce o północy odprawimy Mszę św. A na tę sprawowaną o tradycyjnej porze zapraszamy wszystkich chętnych Parafian. Kolekta podczas Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Msze św. w ciągu dnia jak w każdą niedzielę oprócz Mszy św. o godzinie 6.30. O godzinie 17.00 świąteczne nieszpory kolędowe.

 

W święto św. Szczepana Msze św. o godzinie: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12,30 i 19.00. Kolektę w tym dniu przeznaczamy na Wydział Teologiczny UŚ. Z uwagi na to, że jest to piątek, ksiądz Proboszcz wszystkim chętnym na terenie parafii udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Prosimy by korzystający z niej odmówili Ojcze nasz w intencji rodzin.

 

27 grudnia - święto św. Jana Ewangelisty. Na koniec Mszy św. zostanie poświęcone wino.

 

Przyszła niedziela to święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa a zarazem dzień zakończenia w naszej archidiecezji Roku Rodziny. Jest to też zwyczajowa data święta Świętych Młodzianków, dlatego po każdej Mszy św. dzieci i matki w stanie błogosławionym będą mogły otrzymać specjalne błogosławieństwo. Kolekta na potrzeby parafii.

 

Odwiedziny duszpasterskie zostaną wznowione 2 stycznia. Dodatkowy termin kolędy - 24 stycznia.

 

W opłatki można się zaopatrzyć na furcie u sióstr oraz po Mszach św. niedzielnych w holu obok kancelarii. Zachęcamy również do nabywania świec w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom prowadzonego przez Caritas.

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w jakikolwiek sposób przygotować tegoroczne Msze św. roratnie, wszystkim ofiarodawcom nagród dla dzieci. Dla darczyńców świetlicy św. Brata Alberta dzieci przygotowały specjalne pamiątki, które można odebrać w zakrystii.

 

Polecamy świątecznego Gościa Niedzielnego proponującego w dodatku modlitwę wigilijną i śpiewnik kolęd. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć świąteczne stroiki. Przygotowała je młodzież naszej parafii, aby pozyskane środki przeznaczyć na narto-rekolekcje.

 

Warsztaty muzyczne przed Sakrą Biskupów Pomocniczy...
Intencje Mszalne 21-28 grudnia 2014