Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (205 words)

04.04.2021 Ogłoszenia Duszpasterskie

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 4 kwietnia 2021

 

 

 

Przeżywamy dzisiaj wraz z całym Kościołem Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. W tej Najświętszej Eucharystii pragniemy otworzyć się na Jego obecność i z radością wyznać najważniejszą prawdę naszej wiary, że Chrystus żyje i nam wszystkim daje nadzieję na zmartwychwstanie i życie wieczne.

 

 

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Dzisiaj o 17.00 uroczysta liturgia nieszporów oraz adoracja Najśw. Sakramentu.

 

W poniedziałek wielkanocny Msze św. wg porządku niedzielnego, z wyjątkiem nieszporów. Ofiara przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.

 

W środę o godz. 18.00 różaniec o ustanie pandemii i Nowenna do Matki Bożej.

 

W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje nas post.

 

Najbliższa niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego.

 

Z naszego kościoła będziemy transmitować wszystkie Msze św. dzisiaj, jutro oraz w Niedzielę Miłosierdzia. W ciągu tygodnia transmitujemy Msze wieczorne i środową nowennę o 17.00.

 

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przygotowywali Triduum Paschalne w naszym kościele. Dziękujemy ofiarnym wolontariuszom za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu oraz świątecznego wystroju kościoła; Bóg zapłać szafarzom i lektorom, służbie liturgicznej, Grupie św. Marty oraz wszystkim życzliwym i ofiarnym parafianom.

 

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, za tydzień kolekta na potrzeby Caritas.

 

Polecamy świąteczny numer Gościa Niedzielnego i Tygodnik. Kwietniowy „Pielgrzym” ukaże się za tydzień.

  

11.04.2021 Ogłoszenia duszpasterskie
04.04.2021 Intencje Mszy świętych