Ogłoszenia duszpasterskie

 

Niedziela Miłosierdzia Bożego, 11 kwietnia 2021

 

 

 

Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna. Kończymy oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, a jednocześnie przeżywamy Święto Bożego Miłosierdzia. Ustanowił je w Kościele papież Jan Paweł II w dniu kanonizacji s. Faustyny Kowalskiej w roku 2000.

 

 

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby Caritas.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Dzisiaj o 17.00 nieszpory oraz koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja N.S.

 

Przez cały okres wielkanocny podtrzymujemy praktykę codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. - od godz. 17.00 do 18.00.

 

W środę o 17.00 różaniec o ustanie pandemii i nowenna do Matki Bożej, o 18.00 Msza św. w intencji solenizantów miesiąca kwietnia.

 

W sobotę o godz. 11.00 Wspólnota Żywego Różańca złączy się w modlitwie w ramach tzw. Kościoła Stacyjnego. Z uwagi na trwające ograniczenia – przypominamy: 40 osób wewnątrz świątyni - w liturgii uczestniczy jedynie miejscowa wspólnota. Wszystkich pozostałych zapraszamy do duchowej łączności poprzez transmisję internetową/.

 

W programie: 11.00 konferencja i różaniec, o 12.00 Msza św. w stałych intencjach Wielkiej Nowenny Różańcowej.

 

W ramach dorocznego Tygodnia Miłosierdzia zachęcamy do praktykowania dobra wobec bliźnich w potrzebie. Jako parafia kolejny raz przystępujemy do organizowanego przez Caritas projektu „Rodzina Rodzinie”. Bliższe informacje podamy niebawem, a wsparciem na ten cel będzie od dzisiaj skarbonka św. Antoniego.

 

Dziękujemy za dzisiejszy dar materialny, za tydzień ofiara będzie na cele remontowe naszego kościoła.

 

Polecamy świąteczny numer Gościa Niedzielnego, Tygodnik oraz najnowszy numer naszego parafialnego Pielgrzyma.