Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (377 words)

Ogłoszenia parafialne, 17 maja 2015 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego znów nam przypomina o celu naszych dążeń - niebie,
do którego wraca Zbawiciel i gdzie na nas czeka, bo "w domu Ojca mieszkań jest wiele".

 

   Kolektę przeznaczamy na dokończenie trwającego remontu kościoła. Bóg zapłać za ofiary!

   Dziś podczas Mszy o godzinie 11.00 trójka dzieci przystąpi do Wczesnej Komunii św.

   Nabożeństwa majowe, w tym tygodniu z nowenną do Ducha Świętego, o godzinie 17.30, w niedziele  o godz. 17.00

   W poniedziałek - majowe z udziałem studentów AM, a po Mszy wieczornej ostatnie spotkanie w ramach Paschalnej Szkoły Modlitwy. Rozważania i modlitwę poprowadzi ks. Paweł Sobierajski.

    We wtorek swoje urodziny obchodzi abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie.

 

    W czwartek próba przed bierzmowaniem (zbiórka dla Kandydatów i ich świadków o godz. 18:50 przed kościołem mariackim), w piątek dzień skupienia, początek o godz. 16.00 w naszym kościele – zapraszamy Kandydatów, ich Rodziców i świadków; a w sobotę Msza św. z udzielaniem sakramentu bierzmowania dla młodzieży naszej parafii. Będzie ona miała miejsce w kościele Mariackim o godzinie 16.00. Sakramentu bierzmowania udzieli abp Damian Zimoń.

    W sobotę od godziny 7.30 odwiedziny chorych. Prosimy ich zgłosić w kancelarii. A wieczorem, w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha św., grupa Odnowy w Duchu św. zaprasza od godziny 20.00 na modlitewne czuwanie, które zakończy się Mszą św. ok. 23.30.

     Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha św. Kolekta na potrzeby parafii.

    Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, osoby chętne do przygotowania jednego z ołtarzy prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

   Jak co roku, z okazji Dnia Dziecka, w ogrodach kurialnych organizowane jest spotkanie dla dzieci. Wszystkich chcących wspomóc to dzieło jak i Boskie Kolonie na Kaszubach prosimy o składanie artykułów spożywczych, chemicznych, sprzętu sportowego do przygotowanego kosza stojącego obok chrzcielnicy do dnia 24 maja.

    Dzień skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci odbędzie się w sobotę 30 maja w Turzy Śląskiej. Zgłoszenia do 22 maja do zelatora.

   Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych Spes zaprasza chętnych do wolontariatu podczas letniego obozu w dniach 11-15 lipca. Szczegóły na plakacie.

   Okładka Gościa Niedzielnego proponuje obejrzenie najnowszego filmu o św. Janie Pawle II Apartament, tygodnik rozmawia też z księdzem od Szlachetnej Paczki i pisze o pobożności założyciela jednej z największych firm oponiarskich.

Intencje mszalne, 17.05. - 24.05.2015
Franciszkańska pobożność maryjna